Második olvasatban is elfogadta a brit parlament alsóháza kedd hajnalban, több mint nyolcórás vita után az úgynevezett EU-visszavonási törvényt. A brexittörvényt 326 képviselő támogatta, 290-en szavaztak ellene. Ez volt az első komoly parlamenti próbatétel a kilépéshez vezető úton – az úgynevezett első olvasat még csak formális szavazás volt –, de még nincs vége, most kezdődik a bizottsági szakasz, ahol módosító indítványokat lehet előterjeszteni a szöveghez.
A britek többsége 2016. június 23-án népszavazáson nyilvánította ki, hogy ki kíván lépni az Európai Unióból. Ilyenre még nem volt példa, ezért némi jogi bizonytalanság is övezte a folyamatot. Az idén januárban aztán a legfelső bíróság úgy döntött, hogy a brit alkotmányos hagyományok értelmében a kormány csupán a népszavazás eredményére hivatkozva nem léphet ki az EU-ból, ahhoz szükség van a parlament jóváhagyására is.
A törvény jelentősége részben technikai, hiszen minden hatályos EU-s jogszabályt helyettesíteni kell a megfelelő brit törvényekben, hogy ne maradjanak rések a jogrendszerben. Az ellenzéki Munkáspárt ugyanakkor azért kritizálta a javaslatot, mert az szerinte túl sok hatalmat ad a kormány kezébe. Ahhoz azonban, hogy ezen érdemben változtatni tudjanak, meg kellene győzniük a kormányzó konzervatívok soraiban ülő EU-párti képviselőket.