Gyilkossági kísérlettel vádolják azt a 18 éves férfit, akit múlt szombaton vettek őrizetbe a londoni metróban elkövetett merénylettel összefüggésben. Ahmed Hassannak a Westminster Városi Bíróságon kell felelnie tettéért, ráadásul robbanóanyaggal való visszaéléssel is megvádolhatják – írja a BBC.
Az MTI tudósítása szerint Hassan abban a házban élt, ahol egy köztiszteletben álló idős brit házaspár – a 88 éves Ronald Jones és 71 éves felesége, Penelope Jones – az elmúlt évtizedekben nevelőszülőkként 268 mostoha sorsú gyermeket és fiatalkorút fogadott be, nagy többségben briteket, de néhány menekültet is. E tevékenységükért II. Erzsébet királynő 2010-ben személyesen tüntette ki őket. A befogadószülők háza a Londontól nem messze fekvő Sunbury-on-Thames kisvárosban van. A háznál múlt szombaton fegyveres rendőri egységek jelentek meg, kordont vontak az épület köré és megkezdték átkutatását.
Hassant a merénylet után egy nappal, múlt szombaton vették őrizetbe a délkelet-angliai Dover kompkikötőjének indulási csarnokában. A hatóságok gyanúja szerint ő helyezte el a pokolgépet a londoni District metróvonal egyik szerelvényén múlt pénteken, a reggeli csúcsforgalom idején. Bár nem robbant fel, csak nagy erővel lángra kapott, a Scotland Yard jelentése szerint 30-an szenvedtek sérüléseket. Egyikük állapota sem súlyos. A támadást az Iszlám Állam vállalta magára.
A másik három, egy 30, egy 25 és egy 17 éves férfi továbbra is őrizetben marad. A támadással kapcsolatban korábban elfogtak két másik férfit is, ám őket később szabadon engedték.
Cressida Dick, a Scotland Yard főparancsnoka pénteken, az LBC londoni kereskedelmi rádió interjúműsorában kijelentette: a pokolgép „nagyon-nagyon veszélyes” volt, és ha felrobban, „sokkal súlyosabb baj történhetett volna”. A pokolgép repeszdarabokkal volt megtömve, és jelentős mennyiségű robbanóanyagot tartalmazott.