Brüsszelben a jogérvényesülését felelős biztos, Vera Jourová törte meg a hallgatást. A hollywoodi botrány kirobbanása után néhány nappal beszélt arról a cseh politikus a nyilvánosság előtt, hogy fiatal korában szexuális zaklatás áldozata volt. Szinte azonnal csatlakozott hozzá Margot Wallström, aki két cikluson keresztül volt uniós biztos, jelenleg svéd miniszterelnök-helyettes. Vele nem egyetemista korában, hanem uniós biztosként történt, hogy egy magas szintű tanácskozáson az asztalszomszédja megfogta a combját.
Ezt követően Brüsszelben megállás nélkül jelentek meg a #MeToo-bejegyzések. A Politico hírportál külön felületet nyitott, amelyre néhány nap alatt több mint száz bejelentés érkezett, ezekben valamennyi EU-s intézmény érintett volt, és civil szervezetek és gazdasági társaságok alkalmazottjai is jelentkeztek saját élménnyel. Az ügyek a fogdosástól a konkrét erőszakig terjednek, már ami a fizikai bántalmazást illeti. Megjelenik ugyanis a lelki terror is, illetve a kettő elegyítése. Voltak, akiknek munkaszerződést ígértek intim kapcsolatért, másoknak EP-képviselő főnöküknek kellett prostituáltakat szervezniük. Volt olyan politikus, aki rendszeresen zaklatta üzeneteivel beosztottját, s arról is érkezett beszámoló, hogy egy idősebb parlamenti képviselő az alkalmazottja előtt maszturbált.
Ilyen előzmények után az Európai Parlament is napirendre tűzte az ügyet A szexuális zaklatásról és bántalmazásról az EU-ban címmel. A vita során tulajdonképpen az derült ki, hogy az EP-n belül szexuális ragadozók jelentenek fenyegetést. Az áldozatok szinte kizárólag nők, az elkövetők között pedig fiatal férfiaktól idős képviselőkig terjed a sor. Két női képviselő arról számolt be, hogy őket is érte már szexuális inzultus, igaz nem a parlamentben. Az olasz Eleonora Forenza azt mesélte, hogy 19 éves korában egyetemistaként egy 60 éves professzor környékezte meg.
Több női politikus is rendkívül indulatos volt, sokan hozták szóba a férfiközpontú társadalmat, az ebből fakadó hatalmi elnyomást, ami a közéletben éppen úgy tetten érhető, mint az élet más területein. A több mint negyven felszólaló között csak öt férfi volt. Egyikük, a szociáldemokrata Udo Bullmann azt mondta, minden tisztelet megilleti azokat, akik vállalták a bátorságot, és kiálltak a #MeToo kampányban. Hozzátette, a zaklatás megengedésének klímáját a legjobban az Egyesült Államok elnökének nőkről tett megjegyzéseivel lehetne szemléltetni, és ez az a környezet, amely ellen küzdeni kell.
Az Európai Bizottság nevében Cecilia Malmström kereskedelemért felelős biztos elmondott néhány eredményt, amelyet fel tudnak mutatni. A svéd uniós politikus beszélt a Daphne programról, amely már évek óta igyekszik támogatást nyújtani a szexuális erőszak áldozatainak. A bizottság hamarosan tagállami programokba is beszáll, Malmström csak egyet tartott fontosnak kiemelni: az Olasz Labdarúgó-szövetséggel közösen az olasz szurkolókkal próbálják majd megértetni, hogy a nők elnyomása elfogadhatatlan. A parlamenti vita során mindössze egy képviselő, a görög szélsőjobboldali Arany Hajnal tagja, Jeorjiosz Epitidiosz tette fel a kérdést utóbbi program kapcsán: „Vajon miért ez a legfontosabb ezen a téren?”
Most mindenki azt várja és követeli, hogy legyenek vizsgálatok. Van egy testület az EP-ben, ahová lehetne fordulni, de az nem kapott ilyen panaszt. Annyi kiderült, hogy volt már egy belső nyomozás konkrét esetek kapcsán, ennek a vizsgálatnak az eredményét azonban nem hozták nyilvánosságra. Az érintettek egy része most a #MeToo kampány kapcsán kereste meg a sajtót, mert az Európai Parlamentben nem bíznak.