A kráterből a hamu négyezer méteres magasságba jutott el, a területen sűrű, fekete füst gomolyog, amely a szomszédos Lombok szigete felé halad – írja az MTI.
Bali nemzetközi repülőtere rendben működik, a belföldi és a nemzetközi járatok nem álltak le, mivel a füstfelhő egyelőre elkerüli a légikikötőt. Az ausztrál Jetstar légitársaság ugyanakkor szombat este kilenc járatot törölt. Vasárnap azt közölte, hogy járatai többségét elindítja, mivel vezető pilótái szerint biztonságos a repülés. Ennek ellenére arra figyelmeztettek, hogy gyorsan változnak a légköri viszonyok, ezért nem kizárt, hogy törölnek járatokat.
A BBC beszámolója szerint Lombok szigetén a nemzetközi repülőtér le van zárva. A hamuoszlop miatt maszkot kezdtek osztani a lakosoknak a hatóságok.
Nem emelték a korábban életbe léptetett, második legmagasabb fokú riasztást. Szeptember óta – amikor fél évszázad után először kezdett feléledni az Agung – 25 ezer ember él távol az otthonától. A több mint három kilométer magas vulkán legutóbb 1963-ban tört ki, több mint tíz kilométeres magasságba lövellve ki hamuoszlopot. Az akkori vulkánkitörésben több mint ezer ember vesztette életét.
A több ezer szigetből álló Indonéziában gyakori a szeizmikus tevékenység, mert az ország az úgynevezett csendes-óceáni tűzgyűrű mentén fekszik, ahol a törésvonalak miatt rengeteg az aktív vulkán és a földrengés is.