Csökkent a nyilvánosságra kerülő tüntetések száma Iránban csütörtökre virradóra a korábbi napokhoz képest, de az AP hírügynökség szerint nem lehet tudni, hogy számuk valóban kevesebb lett, vagy csak a közösségi médiában megjelent magánbeszámolók és képek száma csökkent, mert a kormány blokkolja a közlésüket. Mindenesetre Teherán utcái csendesek és üresek voltak az éjjel – tette hozzá az AP.
Szerda este a Forradalmi Gárda parancsnoka, Mohammad Ali Dzsafari tábornok közölte, hogy „a lázadásnak vége”, amivel az Irán-szerte múlt csütörtök óta tartó, kezdetben a gazdasági nehézségek elleni, majd a politikai vezetés távozását követelő tiltakozási hullámra utalt.
„Ebben a lázadásban legfeljebb 1500 fős gyűlések voltak, és a lázadók létszáma országszerte összesen nem haladta meg a 15 000 főt” – tette hozzá a tábornok a Forradalmi Gárda honlapja szerint. A lázadást szervezők nagy része az „ellenforradalmároktól” és a népi mudzsahidektől kapott kiképzést a tábornok szerint. Mint mondta, őket őrizetbe vették, és eljárás indul ellenük. Az Egyesült Államok is több ezer embert kiképzett, hogy szítsa az iráni zavargásokat – jegyezte meg.
Szerdán tucatnyi városban rendszerpárti tüntetők tízezrei gyűltek össze, hogy elítéljék a zavargásokat. További hasonló tüntetéseket szerveztek csütörtökre Iszfahánba és Meshedbe a hatalom támogatására és az elmúlt napok erőszakcselekményeinek elítélésére.
A külföldi száműzetésben élő Sirin Ebádi, Nobel-békedíjas iráni emberi jogi és békeaktivista, jogász az As-Sark al-Aúszat című pánarab napilapban csütörtökön megjelent interjújában polgári engedetlenségre szólította fel az iráni népet, valamint arra, hogy ne hagyja abba a rendszerellenes tüntetéseket. Ebádi szerint az irániaknak tömegesen meg kellene tagadniuk a közműszámlák és az adók befizetését, valamint kivenni a pénzüket az állami bankokból, hogy gazdasági nyomást gyakoroljanak a kormányra, rákényszerítsék arra, hogy teljesítse, ne pedig erőszakkal elnyomja követeléseiket.