Újratárgyalják a németországi önjelölt muzulmán „vallásrendőrség” ügyét

A szövetségi legfelsőbb bíróság (BGH) a Wuppertalban 2014-ben feltűnt saríarendőrség ügyében lépett.

MTI
2018. 01. 11. 16:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A testület szerint a wuppertali tartományi bíróság helytelenül döntött abban a kérdésben, hogy „szuggesztív-militáns, kívülállók számára megfélemlítő hatású” egyenruhának minősül-e a Shariah Police (saríarendőrség) feliratú, narancssárga láthatósági mellény, amelyet a per hét vádlottja viselt 2014. szeptember 3-án este az ország nyugati részén fekvő város központjában. Ezért a tartományi bíróság egy másik tanácsának újra kell tárgyalnia az ügyet – döntött a BGH, helyt adva az ügyészség felülvizsgálati kérelmének.

Az MTI tudósítása szerint a wuppertali tartományi bíróság 2016 novemberében hozott ítélete alapján nem tűnik egyenruhának a láthatósági mellény, ezért alaptalan az egyenruhával való visszaélés vádja. Az ügyészség arra hivatkozott, hogy a ruhadarab viselői azt juttatták kifejezésre a mellényen feltüntetett saría szóval, hogy kiállnak a muzulmán vallási előírásokért, a rendőrség szóval pedig jelezték, hogy érvényesíteni is kívánják meggyőződésüket. A vádhatóság szerint a formaruha alkalmas volt arra, hogy a csoport félelmet keltsen megjelenésével, az ilyen riadalmat keltő, közösségellenes erődemonstráció pedig kimeríti az egyenruhával való visszaélés fogalmát.

Az önjelölt erkölcsrendészek a világi államot elutasító, a saría alapján működő állam kiépítésére törekvő szalafista irányzat hívei. Mellényükben wuppertali játéktermekben, török üzletekben, szoláriumokban jelentek meg 2014. szeptember 3-án. Felszólították a tulajdonosokat és vendégeket, hogy ne fogyasszanak alkoholt, és tartózkodjanak a szerencsejátékoktól.

A belvárosi utcákon szórólapokat osztogattak, amelyeken a Shariah-Controlled Zone (saría hatálya alá tartozó zóna) felirat állt, és egyebek között az, hogy tilos a zenehallgatás, a koncertlátogatás, a kábítószer-fogyasztás és a prostitúció. Megjelentek szórakozóhelyeknél is, megpróbálták lebeszélni az oda igyekvőket, hogy belépjenek, és zaklatták azokat, akik nem akartak szóba állni velük. Az eset országszerte felháborodást váltott ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.