A „Stop, Soros!” ellen tiltakozott az Amnesty International Londonban

Ulrike Schmidt aggasztónak nevezte, hogy Magyarországon „démonizálják” a menekülteket.

MN
2018. 02. 05. 21:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ulrike Schmidt, a nemzetközi emberi jogi szervezet londoni központjának kelet-európai koordinátora az egyórás demonstráció helyszínén az MTI-nek elmondta: ha az indítványt törvénybe iktatják, az súlyosan hátráltatná, akár lehetetlenné is tenné a magyarországi civil szervezetek, emberi jogi csoportok, nem kormányzati szerveződések tevékenységét, mindazok munkáját, akik a társadalom legelesettebb tagjainak nyújtanak segítséget.

Ulrike Schmidt kijelentette: az Amnesty International megdöbbentőnek tartja azokat a vádakat, amelyek szerint magyarországi szervezete és más civil szerveződések, köztük a Helsinki Bizottság szervezi és támogatja az illegális bevándorlást.

Az Amnesty International kelet-európai koordinátora szerint ez „nyilvánvalóan nem igaz".

Aggasztónak tartja, hogy Magyarországon „démonizálják” a menekülteket. Hozzátette: Magyarországnak modern, civilizált országként nem akadályoznia, hanem támogatnia kellene a nem kormányzati szervezetek munkáját.

Hétfőn a Magyar Idők arról írt, hogy az Országgyűlés február 19-én kezdődő tavaszi ülésszakának megnyitása előtt benyújtják a „Stop, Soros!” törvénycsomagot. A kormánypárti napilap szerint a javaslat előkészítése gőzerővel folyik, de valójában a szöveg már kész is van: megjelent a kormányzati honlapon, és véleményezni is lehetett. Az Országgyűlés portálján egyelőre semmilyen információ nincs a tavaszi ülésszakról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.