Az Orbán a foci és az oligarchák királya című cikk szerint a magyar kormányfőt körülvevő egykori iskolatársak és családtagok profitálnak az előnyös megbízásokból.
Először Simicska Lajos nevét említik, aki a legjobb barátból a legnagyobb ellenség lett. A sort Andy Vajna folytatja, akinek üzletei komoly kormánytámogatással bírnak, a vállalkozó például a hét kaszinókoncesszióból ötöt megkapott, és több média tulajdonosa. A filmproducer bemutatása után a lap Orbán vejét, Tiborcz Istvánt, valamint apját, Orbán Győzőt is nevesíti, kiemelve, hogy mindkettőjükön EU-s pénzeket kérnek számon. Természetesen nem maradhat ki a sorból a gázszerelőből lett milliárdos, Mészáros Lőrinc és a Népszabadságot megszüntető osztrák nagyvállalkozó, Heinrich Pecina sem. (Pecinával Orbán Viktor január 30-án együtt vacsorázott a bécsi magyar nagykövetségen. Az eseményt a legnagyobb titokban akarták tartani, de miután az osztrák Die Presse is a címlapon hozta a hírt, a Miniszterelnöki Kabinetiroda kénytelen volt beismerni a találkozót.)
A Kurier kiemeli, hogy Orbán Viktor szenvedélye a labdarúgás, számára e körül forog a világ. Naponta hat mérkőzést is képes megnézni a tévében, és a világbajnokság, illetve a Bajnokok Ligája döntőit rendszeresen a helyszínen követi. A foci köti őt össze a legszűkebb bizalmasaival és partnereivel. Orbán velük rúgta a labdát az iskolában vagy az egyetemen, majd később az ország leggazdagabb emberei lettek belőlük.
Orbán szenvedélyének legnagyobb emlékművét, a stadiont Felcsúton építtette, amelynek díszpáholyában feltűnik természetesen Mészáros Lőrinc is. Az ötvenkét éves polgármesternek nem jelent problémát, hogy egykor gázszerelőként dolgozott, az elmúlt években pedig Magyarország öt leggazdagabb embere között találja magát, egyebek között több médiaorgánum is a tulajdonában van – írja az osztrák lap. Ezek főleg befolyással bíró helyi újságok, amelyekben a kritikusok szerint a kormány propagandáját teljesen kritika nélkül és egységes formában terjesztik – teszik hozzá.
A Kurier kitér Garancsi Istvánra, a Videoton tulajdonosára is, aki óriási összegeket tehetett zsebre állami megbízásokból, valamint EU-s támogatásokból. Ő is varázslatos tempóban dolgozta fel magát a Magyarország egyik leggazdagabb emberei közé.
Az osztrák lap Simicska Lajos kapcsán megjegyzi, hogy 2015-ben, miután összeveszett Orbán Viktorral, a médiabirodalmának egy részéről le kellett mondania, és ezek a kormányfő új szövetségeseinek a kezében landoltak, a megmaradt résszel Simicska könyörtelenül harcol az egykori barát ellen. Azt írják, hogy a Magyar Nemzet majdnem minden nap nyilvánosságra hozza az Orbán-kormány valamelyik ügyét. Simicska a nyilvánosság előtt szívesen hangsúlyozza, hogy a miniszterelnökről ennél még sokkal rosszabbakat tud, és talán még a választás előtt lerántja a leplet – jegyzik meg.
A szerző azt írja, Orbán Viktor nagyon is tisztában van azzal, hogy a média milyen veszélyt jelent a kormánya és az egész rendszere számára. Idézik Rényi Dánielt, aki Bécsben egy újságíró-szemináriumon elmondta: a kormányfő meg van győződve arról, hogy a korábbi politikai vereségeiért a média a felelős, ezért döntötte el már korábban, hogy a sajtót ellenőrzés alá kell vonnia, ha tartós sikert akar. Rényi példákon keresztül mutatja be, hogy a kormánykritikus médiára milyen növekvő nyomás nehezedik, és hogyan próbálják ellehetetleníteni őket.
A cikk végén a Kurier az EU-s pénzekkel való visszaélésekről ír, megemlítve az Elios-ügyet és a felcsúti kisvasutat, amelyen alig ülnek utasok. „De legalább a miniszterelnököt az egész a fiatalságára emlékezteti – éppen úgy, mint a háza melletti stadion” – írja a lap.