Maros Sefcovic és Zuzana Caputová mellett erre még esélye lehet a legfelsőbb bíróság volt elnökének, Stefan Harabínnak is. Harabín az első Fico-kormány idején (2006-2010), Vladimír Meciar pártjának, a Demokratikus Szlovákiáért Mozgalomnak (HZDS) a jelöltjeként az igazságügyi tárcát vezette, és jelenleg is a legfelsőbb bíróság bírája. Harabínnak tíz százalék körüli támogatottságot mérnek, ám elemzői vélemények szerint támogatottsága még nőhet. Helyi megfigyelők szerint Mistrík visszalépése azt is célozta, hogy a választás második körébe Maros Sefcovic mellé egy ellenzéki jelölt jusson, s ne fordulhasson elő, hogy az ellenzéki szavazatok megoszlása által Stefan Harabín jusson a voksolás második körébe.
Szlovák elnökválasztás: Visszalépett az egyik legesélyesebbnek tartott ellenzéki jelölt
Visszalépett Szlovákiában az államfőjelöltségéből Robert Mistrík, akit a felmérések a márciusi elnökválasztás egyik legesélyesebb jelöltjének tartottak. Az erről szóló döntést pozsonyi sajtótájékoztatóján jelentette be az ellenzéki szlovák liberálisok által támogatott vállalkozó kedden.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezNe maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!