– Sokkoló arra gondolnom, hogy ilyen kevés figyelmet fordítunk a kritikus infrastruktúránkat ennyire meghatározó kérdésre – mondta Kiska, hozzátéve, az Európai Unió messze elmaradt az innováció és a kutatás-fejlesztés területén.
Ezt követően került sor a nyitó panelbeszélgetésre, aminek központi témája a világrend szétbomlása volt. Ebben a kontextusban került elő az európai jobboldal megerősödése, ami a panelbeszélgetés résztvevői szerint veszélyt jelent az Európai Unió egységére. Különösen a holland liberális európai parlamenti képviselő, Marietje Schaake beszélt a „populista nacionalisták” jelentette veszélyről. Elmondta, egyre több politikus kovácsol politikai tőkét a közbeszédben egyre terjedő gyűlöletbeszédből, miközben a „fősodrú” politikusok nem reagálnak érdemben erre a jelenségre. Schaake elmondta: bár az európai parlamenti választások mégsem a nacionalisták megerősödését mutatták, továbbra is aggodalomra ad okot a jelenség.
– Össze kell fognunk és együtt kell fellépnünk ez ellen – mondta Schaake. A beszélgetést követően szerettünk volna kérdezni a most távozó európai parlamenti képviselőtől, Schaake azonban nem adott interjút.





















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!