Négyszer állt sorba kifliért egy 80 éves bácsika az olaszországi Bari városának egyik üzletében. A kereskedők nem értették a dolgot, szóltak az esetről az utcán járőröző katonáknak.
Állítása szerint idegenek társaságára, jó levegőre, szabadságra vágyott az az idős férfi, akit gyanús viselkedése miatt április első napján szólítottak fel igazolásra az olasz város utcáinak biztonságára vigyázó katonák. A férfi egy bevásárló központ pékségénél egy órán belül négyszer is sorba állt. Amikor ő került volna a pulthoz kiállt a sorból, udvariasan előre engedett mindenkit, visszaállt a sor végére, többször is elismételve ezt a mutatványt a Santa Scolastica fedett piaccsarnokában.
A 80 éves bácsika a katonáknak elmondta, csak az időhúzás volt a célja, szerette volna minél hosszabbra kitolni a bevásárlásra szánt perceket, otthon pedig a nagy forgalomra hivatkozott volna a késés miatt. Friss levegőre, nyugalomra, emberi hangra vágyott, a felesége társasága nélkül, akit állítása szerint egyre nehezebben tud elviselni a lassan két hónapja tartó karantén miatti összezártságban.