Orbán Viktor: Brüsszelbe menekülnek a globalista, liberális, Soros-NGO-k

Hatvanhárom NGO tett közzé nyílt levelet, amelyben azt írták, hogy a USAID-támogatások elzárása után a brüsszeli intézményeknek kell pótolniuk a kieső finanszírozást. Erre reagált közösségi oldalán közzétett posztjában Orbán Viktor magyar miniszterelnök.

2025. 02. 18. 12:26
Orbán Viktor miniszterelnök. (Fotó:MTI/Koszticsák Szilárd) Fotó: Koszticsák Szilárd
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Félelmeink beigazolódtak: a globalista-liberális-Soros civil szervezeti hálózat Brüsszelbe menekül, miután Trump elnök óriási csapást mért az USA-beli tevékenységükre. Most 63-an kérnek pénzt Brüsszeltől, különféle emberi jogi projektek leple alatt. Nem fog megtörténni! Nem hagyjuk, hogy biztonságos menedéket találjanak Európában! A USAID-akták leleplezték a globalista hálózat sötét gyakorlatait. Nem fogjuk újra a csalit!

– írta közösségi oldalán közzétett bejegyzésében Orbán Viktor. 

Pánikolnak az NGO-k, Brüsszeltől várnak támogatást

A szervezetek, köztük a Magyar Helsinki Bizottság, valamint az LMBTQ személyek jogaiért küzdő NGO-kat tömörítő ILGA-Europe hálózat, az európai uniós tagállamok állam- és kormányfőinek, valamint az uniós intézmények vezetőinek címeztek levelet, amelyben a USAID megszüntetése miatt cselekvésre szólítják fel.  A levél írói szerint a USAID működésének felfüggesztésére azonnali uniós választ kell adni, mivel a felfüggesztés sérti egyes társadalmi csoportok és a civilek érdekeit. A nyílt levelet közzétevők szerint kizárólag az unió van abban a helyzetben, hogy a nemzetközi segélyezésben átvegye az Egyesült Államok eddigi helyét és finanszírozást biztosítson a Biden-adminisztráció alatt támogatást kapott szervezeteknek. 

A nyílt levelet megfogalmazó szervezetek egyértelműen sürgetik az Európai Uniót, hogy fokozzák a finanszírozásukat, leginkább azokon a területeken, ahol a Trump-adminisztráció lépéseinek köszönhetően, jelentős csökkentés várható a támogatásokban.

 Ilyen területként említik az LMBTQ-jogokat, a reproduktív gondozást, a faji igazságosság, valamint a nemek közötti egyenlőség kérdését. Mindezek mellett egyes  brüsszeli NGO-k is aggodalmukat fejezték ki a USAID felszámolása miatt. A European Youth Forum nevű, az európai integráció elmélyítéséért küzdőszervezet például a USAID-en keresztüli támogatások elmaradásának nyugat-balkáni hatásait részletezte, ezzel próbálva nyomatékot adni támogatási követelésüknek. Szerintük a civil szervezetek nyugat-balkáni működését az Európai Bizottság programjain keresztül, főként a CERV, Erasmus+ és ESZA programok segítségével kell biztosítani.

Borítókép: Orbán Viktor miniszterelnök (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)


 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.