A miniszter üdvözölte a Szaúd-Arábiában zajló közvetlen amerikai–orosz egyeztetéseket, rámutatva, hogy a két ország közötti kapcsolat normalizálása segítene a világ biztonsági helyzetének javításában.
„Az ukrajnai helyzetben is szerintem most van a legnagyobb remény az elmúlt három évet összevetve arra, hogy végre béke legyen… Látjuk, hogy a háborúpárti európai liberális mainstream, már akik még megmaradtak, most sikítoznak, és mindenfajta bajuk van, hogy ők nem ülhetnek ott az asztalnál. De az a helyzet, hogy az asztalnál ülők békét akarnak. És egy olyan asztalnál, ahol a békéről tárgyalnak, ott a háborúpártiaknak nem osztanak lapot” – jegyezte meg.
Ezután sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy az ENSZ az elmúlt években nem tudott a béke platformjává válni, a világszervezet kudarcot vallott, ezért komoly reformokra szorul.
Tehát az uraknak itt néhány utcával odébbről ki kell mozogni a komfortzónájukból, és olyan innovatív reformjavaslatokat kell tenni, amik csökkentik a költségeket, megszüntetik a kettősségeket, a teljesen felesleges funkciókat
– vélekedett.
Ennek kapcsán pedig bejelentette, hogy
Magyarország kész bizonyos ENSZ-szervezetek befogadására.
A miniszter végezetül arra is kitért, hogy az új világpolitikai korszak kézzelfogható jele, hogy véget ért a liberális mainstream nemzetközi beavatkozási politikája, elvágták az ehhez szükséges forrásokat.
„Azok sikítoznak, akik eddig ennek a beavatkozásra épülő globális politikának a képviselői, a végrehajtói voltak, akiknek az volt az élete, hogy patrióta kormányokat destabilizáljanak” – mondta.
„Én azt gondolom, hogy az elmúlt hetekben, hónapokban a világ jobb hely lett, és a rijádi fejleményeket elnézve pedig most először az elmúlt három év során már lehetnek pozitív gondolataink is a jövőről” – összegzett.
Borítókép: Szijjártó Péter (Forrás: Facebook)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!