Ezt Vlagyimir Putyin mondta – hangsúlyozta a tábornok egyik nagyon ritkán tartott sajtótájékoztatóján pénteken Párizsban, amelynek témája a Franciaországot érő fenyegetések voltak. – Ez nem jelenti azt, hogy az orosz elnök nem foglalkozik más országokkal – tette hozzá.

Fotó: AFP
A vezérkari főnök elismerte, hogy Franciaországot – amely az elrettentő ereje által védett atomhatalom – nem fenyegeti közvetlen és súlyos támadás az ország területén,
de szerinte Oroszországnak sok más lehetősége van hibrid akciókon keresztül, beleértve a dezinformációt, a kibertámadásokat vagy a kémtevékenységet.
Oroszország „kellemetlenkedő hatalomként minden fenyegetést használ”, legyen szó tengeralatti infrastruktúrák szabotálásáról, franciaországi vagy afrikai dezinformációs kampányokról, kémtevékenységekről, vagy akár az űrben végrehajtott „orosz műholdas manőverekről, amelyekkel vagy akadályozzák műholdjaink pályáját, vagy megközelítik őket, hogy megzavarják a tevékenységeiket vagy kémkedjenek utánuk” – mondta a vezérkari főnök.