Március 8-án, szombat este dupla résszel robban be az izgalmasnak ígérkező Hunyadi a TV2 műsorán, majd vasárnap folytatódik a 3. epizóddal, és heti rendszerességgel lesz látható.

A Variety szerint minden idők egyik legepikusabb európai televíziós produkciójáról van szó,
melynek producere a magyar származású Robert Lantos.
Hunyadi János – Mátyás király apja, Magyarország kormányzója – külső és belső ellenségekkel egyaránt megküzd, hogy hazáját és a keresztény Európát megóvja az oszmán hódítóktól és biztosítsa családja helyét a kor zűrzavaros magyar politikájában. A sok-sok intrika, hatalomvágy, hőstett és árulás mellett természetesen szerelmi szál is megjelenik a történetben.

A széria Bán Mór Hunyadi című regénysorozatának adaptációja, és páratlan vállalkozás a magyar televíziózás történetében.
Különlegessége, hogy több mint hatszáz – köztük több nemzetközi – színész és kaszkadőr részvételével készült, és a szereplők saját anyanyelvükön szólalnak meg, ezzel növelve a történelmi hitelességet. A film szereplői egyes jelenetekben összesen kilenc nyelven, köztük a magyar mellett németül, törökül, olaszul, csehül, románul és szerbül is beszélnek. Ezt a rendezői változatot a történelmi hűség iránt rajongóknak a SuperTV2-n vetíti majd a csatorna, míg a magyar nagyközönség számára készített változat a TV2-n lesz látható.