Fennállásának tizenötödik évfordulóját ünnepli az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) ez évben. Ebből az alkalomból szervezett kétnapos konferenciát az OTKA Bizottság a Magyar Tudományos Akadémián. A tudománypolitikával és -finanszírozással foglalkozó hazai döntéshozók és tudósok mellett a konferencián más országok szakemberei is részt vettek, így többek között az amerikai National Science Foundation, a Deutsche Forschungsgemeinschaft tisztségviselői, valamint az osztrák, a holland, a szlovén, a svájci és a cseh tudományos alapok képviselői.A konferencián – amelynek fővédnöke Mádl Ferenc köztársasági elnök volt – Hámori József akadémikus, a Tudomány és Technológiapolitikai Kollégium elnöke emlékezett meg Andorka Rudolfról, majd Pálinkás József akadémikus, az Oktatási Minisztérium államtitkára angol nyelvű előadásában vázolta fel a magyar kutatás-fejlesztés jelenlegi helyzetét.Megtudhattuk: a kormány döntésének köszönhetően az alap 2001. és 2002. évi támogatása jelentősen növekedett. A jövőre több mint hatmilliárd forint felett rendelkező OTKA-pályázatok segítségével tudja majd a kutatókat eszközökhöz és anyagi támogatáshoz juttatni. Ablonczy
Másfél évtized a tudomány szolgálatában
2001. 05. 17. 22:00
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!