Ódörögdön, Tapolca szomszédságában farkasszemet néznek a piros kabátos angolok, meg a velük egy vonalban álló zöld kabátos skót gárdisták a velük szemben felsorakoztatott gránátosokkal. Napóleon verhetetlen hada fekete kabátot visel, fejükön piros csákó. Ágyúdörgés hallatszik, a két csapat egymás ellen indul, majd hosszú sorokban esnek el a franciák. Távolabb Napóleon látható, gyalogosan, lehorgasztott fővel, a katonái mögött.
– Ő már tudja, hogy ez a csata elveszett – magyarázza a jelenetet André Szőts producer. Ennek a csatának is hatalmas a tétje, csak éppen másként, mint az igazi waterlooi ütközetnek. Most már én is tudom, miként Napóleon a maga igazságát, hogy a mi csatánk nyerésre áll. A filmes csata igazi győztese Magyarország lesz. A roppant teret nyolc kamera fogja karéjba, az utasítások magyar és francia nyelven hangzanak el. André Szőts azt állítja, az utóbbi napokban annyi filmszalagot használtak el, mint egy teljes magyar nagyjátékfilm össznegatív mennyisége.
– Ne nevetgéljenek menekülés közben! – üzeni a franciáknak Varga István, a produkció magyar katonai szakértője. Az ódörögdi völgyben annak a tanyának az elképzelt mását látni, ahol a szövetségesek lekaszabolták Ney marsall büszke ezredét. E gyászos jelenettel ér véget a Napóleon-produkció magyarországi forgatása. A stáb hamarosan Ausztriába utazik. A filmesekkel együtt ülnek le – hadi körülmények között, ágyúk között – a sajtó munkatársai. Christian Clavier, Napóleon megszemélyesítője szólal meg először: – Csodálatos ez a környezet! A tágas tér kiválóan alkalmas arra, hogy élethűen jelenítsük meg a csatát. Maga Napóleon sem kívánhatott volna patetikusabb helyszínt a végső vereségre… Napóleont óriási egyéniségnek tartja, zseniális politikusnak, katonának, császárnak. – És ahhoz képest, hogy a világ ura volt, még ma is rokonszenvesnek tűnő figura!
Drasztikusan megemelték a parkolási díjakat Budapesten – Magyar Péterék együtt szavazták meg a baloldallal