Milyen legyen egy szilveszteri műsor, amely megfelel a Duna TV arculatának, és könnyű, de tartalmas szórakozást nyújt a minden áron nevettetni akarás görcsei nélkül?
– Színvonalas, könnyed, műfaji szempontból sokrétű óévbúcsúztatót szántunk nézőinknek, amikor elkészítettük a műsor este tíztől éjfélig tartó velejét, a Duna-parti randevút. Karinthy Frigyes, Lőrincz Miklós, Gábor Andor alkotásai és mai prózaírók művei képviselik az irodalmat. Három leányból és három fiúból alakítottuk ki a szilveszteri műsor színészgárdáját, ennek tagjai Létay Dóra, Kisfalvy Kriszta, Polyák Lilla, Hajdú István, Magyar Attila és Oberfrank Pál. Az egyes számokat humoros, szilveszteri hangulatú konferansziészöveg fűzi össze, Rudolf Péter előadásában. A folklór, a népzene is hangsúlyos szerepet kap. A Magyar Állami Népi Együttes a Naplegendából mutat be részleteket. Különleges zenei élményt nyújt Mága Zoltán hegedűjátéka. A Ghymes együttest, Ivanovics Tündét és a Batyu együttest sem kell bemutatni azoknak, akik szeretik a magas színvonalú népzenét. A pop műfajban Charlie és Ferenczy György mellett érdekes színfolt lesz az After Crying együttes. A meglepetések sorát gazdagítja, hogy maga a műsorkészítésért felelős szerkesztő is föllép benne. A mai középnemzedékből nyilván többen is emlékeznek arra, hogy két fivéremmel Debrecenben létrehoztuk a későbbi Ki mit tud-kategóriagyőztes Color együttest. Testvéreim azóta a világ távoli tájaira sodródtak, de az én rábeszélésemre hazarepültek, így húsz év után megtörténik a csoda: ismét színpadra lép a Color. Éjfélkor a Himnusz, majd Mádl Ferenc köztársasági elnök beszéde után a Szózatot ezúttal Törőcsik Mari szavalja el.
– Ez volt a „főfogás”. Mondana pár szót az első és utóételekről is?
– Kezdjük az utóbbiakkal. Éjfél után népszerű nótaegyveleg, majd élő könnyűzenei válogatás várja a mulatni vágyókat hajnali négyig, a műsorzárásig. A két zenei műfajblokkot Tímár Péter fergeteges vígjátéka, a Csinibaba választja el. S ha már a filmeknél és az előételsornál tartunk, ma este nyolckor Emir Kusturica egyik remekművét, a Macska-jajt mutatjuk be. A filmet megelőzi a Duna-cabaret, amely az 1910-es Pesti Orfeum hangulatát idézi elénk, Molnár Piroska, Pogány Judit, Benedek Miklós, Hollósi Frigyes, Szacsvay László és Szilágyi István közreműködésével. Magam sem gondoltam volna, de a Csengetett, Mylord?, ez a kedvesen fahumorú, vérbeli angol sorozat olyannyira népszerű nézőink körében, hogy az év utolsó napján sem maradhat el. A Nevem: Szilveszter című összeállításában Szilveszter nevű nevezetes magyarok mutatkoznak be, Fehér Anikó szerkesztő pedig az éppen ötvenesztendős Magyar Állami Népi Együttesről készített jubileumi filmet.
– Mi a helyzet a legkisebbekkel?
– A Téli matiné adását fél nyolckor kezdjük, ennek hangsúlyos része lesz a Vuk című, Fekete István regényéből adaptált Dargay Attila-rajzfilm. A svéd Harisnyás Pippi kalandjait egy másik közkedvelt Dragay Attila-animációs film, a Szaffi követi, amely Jókai Mór művei, a Cigánybáró és a Szaffi nyomán készült.
– Végül, ha mondana pár szót a jövő évi tervekről…
– Műsorterveink megvalósulása egyrészt a felelős műsorszerkesztő elképzeléseitől, másrészt a gazdasági lehetőségeitől függ. Természetesen elsősorban a saját gyártású műsorainkra gondolok. Lehet hatszáz fajta elképzelés, végül a gazdasági kereteken belül kell kiválasztani azt a műsortípust, ami a gyerekek és a fiatalok számára feltétlenül fontos. Továbbra is a Duna Televízióra jellemző magas művészi színvonalú, tartalmas és humánus üzenetet sugárzó rajzfilmekkel teremtünk pozitív ellenkultúrát a kereskedelmi adókon látható ütök-vágok-csapkodok stílusú „műveknek”. Szeretnénk készíteni hetente legalább egy olyan saját műsort, amellyel meg tudnánk szólítani, s szórakoztatva nevelni a magyar gyerekeket. Az éves ifjúsági műsor összeállítást megnehezíti, hogy októberben leadtam az üzleti tervet, ám időközben kiderült, hogy az akkor reméltekhez képest szerényebb lehetőségekkel kell számolnunk. S mint hogy most már a televízió gazdasági vezetése dönt arról, hogy mely műsorok mehetnek vagy maradhatnak, konkrét dolgokat egyelőre nem tudok mondani. Csak annyit, hogy műsorainkban azt a szellemiséget akarjuk követni, amelyet a Duna TV megalakulásakor teremtettünk.
A jövő évi költségvetés az új gazdaságpolitika költségvetése lesz