Huszonhatodik alkalommal adta át a Magyarországért Alapítvány bírálóbizottsága szombaton délelőtt a Fasori Evangélikus Gimnáziumban a Magyar Örökség Díjakat. Az alapítvány kuratóriuma évről évre megnevezi és kitünteti azokat a részben élő, részben történelmi személyiségeket, akik személyes teljesítményükkel szolgálták a magyarság felemelkedését. Az elismerést oklevél fejezi ki.
A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma 1999-től kezdve támogatja az ünnepi eseményt, a díjazottak azóta egy kis aranyjelvényt is átvehetnek. Ezúttal Gyarmati Dezső olimpiai bajnok kiemelkedő sportolói, edzői és sportvezetői tevékenységéért, Lauer Edit a külhoni magyarság érdekében végzett példás szolgálatáért vette át az elismerést. Posztumusz Magyar Örökség Díjban részesült Ádám Jenő zenész és pedagógus, a Kodály-módszer gyakorlati meghonosítója, nemzedékek muzsikussá nevelője, Reményik Sándor a magyar azonosságtudat egyik legtisztább és legerőteljesebb költője, Kalmár László matematikakutató és pedagógus, Johan Béla, a magyar közegészségügy európai rangú szervezője és a Fasori Evangélikus Gimnázium négy igazgatója, Hittrich Ödön, Mikola Sándor, Rátz László és Renner János.
Balogh János akadémikus, ökológus, a „Fasori” gimnázium öregdiákjaként mondta el, hogy a nagynevű intézmény Reményik csodálatos versének szellemében, épületként is egybefoglalja a jövő két legfőbb zálogát, a templomot, s az iskolát, ahol az ép testben ép lélek elv is maradéktalanul megvalósul.
A professzor áldásosnak tekinti, hogy a gimnázium és a Fidesz–MDF-kormány hitvallása tökéletesen egybehangzik. Egyik kezével a múlt hagyományaiból merít, másikkal pedig a jövő felé mutat.
Magyar Péterék hazudtak a rendezvényük költségeiről