Sokan köszöntötték Bárány Tamást március 21-én a Magyar Írószövetség Bajza utcai klubjában. Ez a rokonszenves nyüzsgés a szövetség idei megújulásán kívül Bárány Tamás népszerűségének is köszönhető. Barátai, Szakonyi Károly, Fekete Gyula, Benke László köszöntőjének egyik közös vezérmotívuma volt az ünnepelt emberségének dicsérete. Ő valóban azért vállalt tisztséget a szövetség elnökségében, hogy kihúzza a bajból azokat az írótársakat, akiket bátor írásaik vagy elkeseredetten vakmerő gesztusaik szembefordítottak a diktatúrával.
Pedig nemegyszer ő maga is védelemre szorult. A Kormányválság Paránában című, 1955-ös regényének látszólagos helyszíne egy újlatin diktatúra, valójában a szovjet elnyomási övezettől, a véres kommunista terrortól szenvedő Magyarország. E könyvet születésnapjára az eredeti, Államcsíny Paránában címmel jelentette meg a Hét Krajcár Kiadó, hogy figyelmeztesse az olvasókat a baloldali diktatúra visszatérésének veszélyére is.
Bárány Tamás írói magatartása a nagy tizenkilencedik századi magyar írókat, Jókait, Mikszáthot idézi emlékezetünkbe. Történelmi munkái, a Rákóczi zászlai, lélektanilag gazdagon motivált ifjúsági regénye, a Rettentő Misi, vihart keltő drámája, a Farkasok, kortársairól szóló irodalmi paródiái, az … és így írunk mi! és folytatásai, az egész hatvanöt kötetbe foglalt életmű egyszerre teszik őt a realizmus és polgári humanizmus jeles képviselőjévé.
Akciófilmbe illő jelenetek játszódtak le Budapesten