Idén május 6-án lesz harminc éve, hogy először rendeztek táncházat Magyarországon. Tekintettel a közelgő ünnepi alkalomra, tegnap a Corvin téri Hagyományok Házában mutatta be Kelemen László főigazgató és Csapó György menedzserigazgató a 2001. január elseje óta megújult intézmény szerkezetét.
A táncházmozgalom a hetvenes évekbeli prosperitás évadjához képest fokról fokra megfáradt. 1996-ra állami támogatás híján a mélypontra került a ház működése is. A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma Rockenbauer Zoltán kultuszminiszter kezdeményezésére 2001-ben saját nemzeti intézményévé fogadta a Hagyományok Házát, melynek tevékenysége három fő pilléren nyugszik. A házban működő Magyar Állami Népi Együttes Mihályi Gábor tánckarigazgató és Sebő Ferenc szakmai igazgató kiváló munkájának köszönhetően új műsorokkal hódította meg az elmúlt esztendőben Nyugat-Európa közönségét.
A házban működik a közgyűjteményi tár és a közművelődési feladatokat ellátó népművészeti műhely. A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma március 16–22-ig rendezi meg a visegrádi együttműködés országainak folklórtalálkozóját, amelyet Rockenbauer Zoltán kultuszminiszter kezdeményezett. E négynapos programban a résztvevők exkluzív táncbemutatók mellett szakmai tanácskozásokon ismerkedhetnek meg a táncházmozgalom módszereivel.
Két, nagyszabású távlati terv 2004-ben valósulhat meg, amikor is a Hagyományok Háza Pécsett, Budapesten és több vidéki nagyvárosban világfolklór-találkozóra készül. Ugyanebben az esztendőben a Hagyományok Háza átköltözik a millenniumi városközpontba.
Gulyás Gergely: Az Európai Néppárt európai baloldallal és liberálisokkal megkötött paktuma kockázatos egész Európára és Magyarországra nézve is