Szathmáry Melindától, a rendezvény egyik szervezőjétől megtudtuk: a nemes vetélkedő immár szerves részévé vált a műemlékekben gazdag, tradícióit híven őrző város újabb kori kulturális hagyományainak. Magyarországon 1987 óta folyik az 1949-ben megfogalmazott gmeineri pedagógiai elvek nyomán a szociálisan hátrányos helyzetben élő gyermekek teljes körű gondozása.
Három gyermekfaluban, Battonyán, Kecskeméten és Kőszegen, illetve a békéscsabai, a lajosmizsei és a szegedi ifjúsági házakban segítik hivatásos nevelőszülők, pedagógusok és pszichológusok a sajátos közösség tagjainak szellemi, lelki, fizikai fejlődését. A falvakat alkotó tíz-tizenkét családi házban élő fiatalok a szülői és a tanári feladatokat egyaránt ellátó közösségvezetők segítségével élő kapcsolatot teremtettek a gyermekintézményeket befogadó települések lakóival. Ugyanazon iskolákba és közintézményekbe járnak, mint a helységekben élő diákok. A nyelvi, a kézműves, a lovas és a számítástechnikai, a képesség- és készségfejlesztő táborok mellett különféle tanfolyamok, speciális klubdélutánok és zeneterápiás foglalkozások is segítik a gyerekek sokoldalú fejlődését. A személyiség kibontakozását segítő programok közé tartozik a harmadízben megrendezett S. O. S. gyermekfalu Ki mit tud? vetélkedő.
Az elődöntőkből nyolcvanhét gyerek jutott a kőszegi döntőbe. A zsűri munkájában Pogány Judit színművész elnöklete alatt Sebestyén Márta népi énekes, Redő Júlia néptáncművész, Ráckevei Anna színművész és Lázár Zsigmond népzenei előadóművész, zeneszerző vett részt. A rendezvény fővédnöke Günter Birbaum, Ausztria magyarországi nagykövete és felesége, Margareta Birbaum átadta a magyar gyerekeknek a római S. O. S. gyermekfalvak ajándékát.
Gázolt a vonat Székesfehérvár és Dinnyés között