E héten ismét a színházi szakma érdeklődésének középpontjába került a kaposvári teátrum: a somogyi megyeszékhelyen tegnap délelőtt a Stúdió „K” Rózsa és Ibolya című bábszínházi előadásával megkezdődött a Gyermek és Ifjúsági Színházak Biennáléja. A húsz magyar és a három külföldi társulat hatnapos randevúja minden bizonnyal meseországgá varázsolja Kaposvárt, jelesül a város színházát, amely a nagy sikerű gyermekelőadásaival méltán érdemelte ki az ASSISTEJ Magyarországi Központjától a biennálé megrendezésének jogát.
Arany János, Tamási Áron, Pilinszky János, Benedek Elek, Lázár Ervin, Jacob és Wilhelm Grimm, továbbá a felnőtteknek szóló darabok sikeres rendezőinek és előadóinak a neve már önmagában is garancia arra, hogy a Kaposvárott bemutatkozó társulatok komolyan veszik a legifjabbak színházszeretővé nevelését. – Sándor L. István, a biennálé darabjainak válogatója tíz év gazdag gyermek- és ifjúsági előadásának repertoárjából ragadta ki azokat, amelyek az újfent virágzásnak indult műfajt reprezentálják – írja a rendezvény műsorfüzetének bevezetőjében Novák János, az ASSISTEJ magyarországi központjának elnöke.
Hat napon át három helyszínen, a Csíky Gergely Színházban, a városi művelődési központban, a Kaposvári Szivárvány Mozi és Zeneházban várják a színházkedvelő fiatalokat, a dramaturgok, a rendezők és a játszók pedig esténként szakmai disputa keretében vitatják meg a látottakat, és felvázolják a gyermekszínjátszás jövőjét. Minden bizonnyal szó esik majd arról is, hogy a legifjabbakat csak a legjobb előadásokkal lehet megnyerniük a színházaknak. Nem beszélhetnénk a mai felnőtt kaposváriak odaadó színházszeretetéről, ha a hetvenes években nem néhai Vajda László, Helyei László, Molnár Piroska, Csákányi Eszter, Koltai Róbert és Pogány Judit bújt volna a Diótörő, az Óz, a nagy varázsló, A bűvös erdő vagy a Pinocchio című mesejáték egy-egy szereplőjének jelmezébe. Ezúttal a temesvári, a nyíregyházi, a kaposvári, az egri, a debreceni, a szabadkai és a nürnbergi színház, a Stúdió „K”, a Kolibri, a Maskarás Céh, a Bartók Kamaraszínház, a Kerekasztal Társulás, a Vaskakas Bábszínház, a Káva Kulturális Műhely, a Közép-Európa Táncszínház, a Ciróka Bábszínház, a Keleti István Művészeti Iskola, a Merlin Atlantis Társulata, a Színművészeti Egyetem, a Baltazár Kisszínpad mutatkozik be a somogyi megyeszékhelyen. A biennálét – amelynek fővédnöke Mádl Dalma, a köztársasági elnök felesége – a hét végén vidám utcai parádé zárja.
Kubatov Gábor is elbúcsúztatta a mandátumát elvesztő Fekete-Győr Andrást