Kalciumhiányos gerincű, baloldali „sportbarátok” leírták Kokót politikai meggyőződése, pontosabban annak kinyilatkoztatása miatt. Jellemző. Úgy fest, ők azok, akik igyekeznek megosztani a magyar társadalmat. Ők, akik képmutató módon elásták a csatabárdot a megbékélés jegyében. Felmerül a kérdés, kik ásták elő a nevezett fegyvert? Tapasztalataim szerint a kormányon lévők nem szoktak kulturális polgárháborút hirdetni, ez az ellenzék feladata – csatabárddal vagy mással. Na már most, milyen dolog elásni a tomahawkot akkor, amikor a támadó fél éppen nyer, vagyis kormányzati helyzetbe kerül? Mondjuk, képmutató. Győzelmüket nem érzik véglegesnek. Erre utal, hogy a Pécsi Országos Színházi Találkozón (POSZT) lezajlott ünnepélyes csatabárdtemetésen a ceremóniamesterek közölték: a bárd természetesen bármikor kiásható. Ne tessenek ám valódi háborúra gondolni! A csatabárdkiásók mindössze „megvédték” azt, amit amúgy is ők szorongatnak markukban: a kultúrát. Azért estek pánikba a tapasztalt harcosok, mert több mint fél évszázad elteltével birodalmukból kihasítottak egy kis szegletet. Mondanom sem kell, e szegletet, a Nemzetit, hamar megkaparintották, fütyülve a demokrácia játékszabályaira. De hát kit érdekelnek a szabályok háborúban? A harcoló felek bal szárnyát erősíti az RTL Klub is. Igaz, nagy taktikusok. Egyfelől ott van például a Heti hetes című (még mindig) kampánykabaré, másfelől a Kell egy csapat, Kovács Kokó Istvánnal. Nézzük az újonnan indult vetélkedőt.
Minden hibájával együtt amolyan nosztalgikus oázis a Kell egy csapat a csatorna közízlést romboló műsorfolyamában. Nosztalgikus, mivel a nyolcvanas évek televíziózását idézi. Ennek megfelelően a produkció persze unalmas, minek tagadjuk. Az unalom két forrásból táplálkozik. Egyrészt rendkívül hosszadalmas a résztvevők bemutatása. Ugyanakkor – ennek köszönhetően – a játékosok nem arctalanok, mint más, Nyugatról importált, vetélkedőnek titulált show-műsorokban. Végre látni zavart tekinteteket, bizonytalankodó, boszszankodó embereket. Még az adásba nem való, privát beszólások is hallhatók imitt-amott, amikor a hangmérnök elfelejti lekeverni a résztvevő mikroportját vagy amikor a résztvevő felejti el, hogy „be van mikrofonozva”, ezért a válaszokon kívül nem kellene megszólalnia. Másrészt sokak számára unalmat áraszthatnak a kérdések. Amolyan intelligenciatesztre jellemző villámkérdések záporoznak a játékosokra. Ebben is felfedezhető némi jó, nevezetesen a népművelés szándéka. Ugyan elég szerencsétlen időpontban kerül adásba nap mint nap a műsor, azonban éppen akkor, amikor a diákok hazatérnek az iskolából. Elvileg tehát amennyiben a Kell egy csapatot kapcsolják be, gazdagíthatják alapműveltségüket.
Kovács István rátermett műsorvezető. Nem szerepel, nem adja a profit. Mindvégig érezzük, egy kiváló sportoló áll a kamerák előtt. Talán ez a játékosokra is megnyugtatólag hat. Kár, hogy a műsorkészítők igen szűk mozgásteret hagytak Kokónak, főleg, mivel majd az egész adás alatt az asztalába épített monitort kényszerül nézni. Így a kelleténél kevesebbszer tudják bevágni, mert ugye egy lesütött szemű ember kissé hülyén fest premier plánban. Mondjon bárki bármit, Kovács Kokó Istvánra továbbra is büszkék lehetünk.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?