E héten tartották színházaink évadnyitó társulati üléseiket, ahol az esetleges változások mellett a következő évi műsortervet is ismertették.
A Nemzeti Színházban Bosnyák Miklós vezérigazgató ismertette a teátrum 2002–2003-as évadjának repertoárját, valamint bemutatta a társulatot, amelynek tagjai többek közt Básti Juli, Blaskó Péter, Hollósi Frigyes, Kubik Anna, László Zsolt, Molnár Piroska, Murányi Tünde, Pásztor Edina, Rátóti Zoltán, Stohl András, Szarvas József, Tóth Auguszta, Udvaros Dorottya, Ujlaky László, Ujvári Zoltán és Vida Péter. A nagyszínpad első bemutatóját október 18-án tartják Ibsen Peer Gynt című művével, amelyet Kai Johnsen rendezésében tekinthet meg a közönség. A Stúdiószínpad nyitó előadására október 20-án kerül sor, ekkor Taub János rendezésében Székely Jánostól a Caligula helytartóját játszák. Ugyanitt tartják Selmeczi György A pesti szín című darabjának premierjét november 5-én, és Garas Dezső rendezésében Bartis Attila Anyám Kleopátra című tragédiáját február 28-án. A nagyszínpadon december 13-án Katona József Bánk bánját Vidnyánszky Attila viszi színre, márciusban pedig Román Sándor mutatja be Magyar Rapszódia című táncjátékát. Az ember tragédiája és A vihar továbbra is repertoáron marad. A háromtagú művészeti tanács két tagja Taub János és Vidnyánszky Attila lett, a harmadikról később döntenek.
A szolnoki Szigligeti Színház a bemutatók mellett az új évadban is játssza Peter Shäffer Amadeus című drámáját, amellyel márciusban Londonban vendégszerepelnek a Fókuszban Magyarország! című programsorozat nyitó eseményeként. Az őszi hónapokban kerül színre Molnár Ferenc Játék a kastélyban című műve, Csiszár Imre színrevitelében és Huszka Jenő Lili bárónője, Ács János rendezésében. Szikora János, a színház megbízott igazgatója rendezi Az eltűnt idő nyomában című Marcel Proust-regény színpadi változatát és Terrence McNally–David Yazbek Alul semmi című musicaljét, Telihay Péter viszi színre Csehov Ivanov című drámáját, Bereményi Géza pedig Georges Feydeau Bolha a fülbe című vígjátékát.
Az idei évadtól balett-tagozattal gazdagodik a debreceni Csokonai Színház társulata. Gárdos Péter, a prózai tagozat vezetője elmondta: közönségfelmérések eredményére alapozva az idei évad könnyedebb hangvételű lesz, mint az előző, zenés, könnyű darabokkal próbálják meg becsalogatni a közönséget, a magasabb esztétikumot nyújtó produkciókat a következő évadra tartogatják. Az előadások sora a Csókos asszony című operettel indul, ezt követi a Titkos házasság című vígopera, majd pedig Szabó Magda Kiálts, város! című drámája kerül bemutatásra. Az idei repertoár szenzációjának ígérkezik a látványos játékgépeket is felhasználó Peter Pan szuperprodukció. Dumas–Sartre Kean, a színész című drámája Gárdos Péter rendezésében télen kerül színre. Az utolsó színházi bemutató A székelyfonó és A fából faragott királyfi lesz. A debreceni operatagozat idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját, ennek tiszteletére operagálát rendeznek, és Wagner Lohengrinjét állítják színpadra. Az stúdiószínpadon Pinczés István állítja színpadra a Godot-ra várva című művet, valamint Mikó Csaba Apa, avagy egy gyilkosság anatómiája című darabjának ősbemutatójára is sor kerül.
A kecskeméti Katona József Színház Weber Kristóf Andersen Ólomkatonájára írt gyermekoperájával nyitja meg az új évadot, majd Shakespeare követi a sort, a Sok hűhó semmiért című vígjátékával.
Az egri Gárdonyi Géza Színház a tucatnyi új darab bemutatóinak sorát a Valahol Európában című zenés művel kezdi, majd Ray Cooney Klikk!-je és Arthur Millertől Az ügynök halála következik. Az évad során a Mágnás Miska, az Ahogy tetszik és Marquez Száz év magánya is színre kerül.
A veszprémi Petőfi Színház Kiss Csaba Hazatérés Dániába című művének ősbemutatójával nyitja meg az évadot, amelyet a szerző maga visz színre. Ezután Gogoltól A revizor, Shakespeare-től A szentivánéji álom és Goldonitól A komédiaszínház is szerepel a műsorban, valamint több gyermek- és kamaraszínházi bemutató.
A Budapesti Bábszínház első őszi előadásán Déry Tibor Az óriáscsecsemő című művének báboperai változata lesz látható, majd pedig a János vitéz. A téli hónapokban a Futrinka utca kerül műsorra. Az intézmény a tavaszi fesztiválra és a római magyar művészeti hetekre is számos előadással készül.
Megerősíti a kormány a kis és közepes cégeket - ez a jövő évi költségvetés egyik célja