Szaporodnak a különös véletlenek

2002. 09. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Édes néném, komolyan tartok tőle, hogy valami gyanús politikai ügybe keveredtem, ugyanis a közelmúltban, pontosabban a második száz napban igencsak megszaporodtak körülöttem a furcsának tetsző véletlenek.
Minap, későn este, a veres kettes a maga pártatlan módján igyekezett feltárni a hosszú bájtok éjszakája néven konstruált APEH-ügy állítólagos tényeit. Meg is neveztek hamarjában négy embert, akikre a polgári kormányzat idején, ellenzéki magatartásuk miatt, lecsapott az adóhatóság. Másnap a Nap-kelte műsorvezetője természetesen előhozakodott az említettekkel, a jelenlegi APEH-elnökkel folytatott beszélgetésében. Az elnök úr higgadtan jogtalan adatkezelésnek minősítette a nevek nyilvánosságra hozatalát. A riporter erre idegesen nekitámadt: „Miért védi az elődjét?” Úgy fest, a műsor forgatókönyve szerint itt Simicska Lajos lejáratásának kellett volna következnie. Pech, hogy az eddigi vizsgálatok szerint a „hosszú bájtok éjszakája” lufinak bizonyult. Hol itt a véletlen? Véletlenül éppen az eltelt százvalahány napban látogatta meg majd húsz kollégámat, valamint engem egy-egy APEH-végrehajtó. Na ja, most mi tanúsítunk ellenzéki magatartást.
A második véletlen dr. Friderikusz Sándorhoz kapcsolódik. Mostanra közismert, hogy az MSZP támogatását élvezi a köztévé elnöki székéért folytatott küzdelemben. Az ügy egy Lendvai Ildikó által, a showmannek (magyarul – mondjuk – a mutatványos embernek) hagyott hangpostaüzenetnek köszönhetően pattant ki. Pontosabban úgy, hogy valaki feltörte a mutatványos ember rádiótelefonjának hangpostafiókját. Már megint az előbb említett jogtalan adatkezeléshez hasonló bűnügy. A szocik elég jól informáltak, köszönhetően D jelű ügynökhálózatuknak. Igaz, Fridi dolgozata közkézen forgott, amennyiben a például a Tallózó mellékletként közölte. Tulajdonképpen még az is megtörténhetett, hogy az MSZP szivárogtatta ki a hangüzenetet, mivel mégsem Friderikusz Sándorért szorítanak, miként ezt Gyárfás Tamástól hallotta a mutatványos ember. Az üzenetet állítólag több mint egy hete hagyta az MSZP frakcióvezetője. Ilyenek ezek a véletlenek, én szeptember 20-án a következő SMS-t kaptam mobilszolgáltatómtól: „Fejlesztések miatt 2002. 09. 26-án hangposta-szolgáltatást használó ügyfeleink biztonsági kódját megváltoztatjuk.”
Vajon mit tudtak hét nappal ezelőtt ezek a mobilos urak?

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.