Éppen száz éve annak, hogy Löfkovics Arthúr debreceni ékszerész a város műpártoló egyesületének közgyűlésén felajánlotta Debrecennek érem- és régiséggyűjteményét, valamint azt, hogy finanszírozza a kollekció elhelyezését szolgáló múzeumépület kivitelezését. Löfkovics első igazgatója lett a Debreceni Városi Múzeumnak, megalapozva azt az európai színvonalú gyűjteményt, amelyet aztán Déri Frigyes és György tett teljessé a két háború között. Nekik, és a múzeum többi neves vezetőjének állít emléket a nemrég megnyílt állandó kiállítás, a gyűjtemény legkurrensebb darabjait pedig a Déri Múzeum kincsei című időszaki kiállítás mutatja be, amely jövő decemberig lesz látható.
Az alapító ékszerész és Déri Frigyes névadó és selyemgyáros hagyatékából a magyar történelem egészét felölelő éremgyűjtemény került be az időszaki kiállítás anyagába. A kollekció szinte kivétel nélkül aranypénzekből áll, kiemelkedően szép darabokat láthatunk az Anjou-korból, de megtalálhatók az érmes vitrinben Mátyás, Báthori Gábor és Bocskai István érméi is. A numizmatikusok szerint a kollekcióból kiemelkedik I. Lipót 1703-as körmöcbányai ötszörös, aranysúlyban vert pénzérméje és Apafi Mihály hatszöglegű aranycsegelye.
Az irodalmi kincsek stílszerű módon a Csokonai Kör míves relikvia- és kéziratszekrényében, illetve közelében foglalnak helyet. Békésen megfér itt egymás mellett Petőfi Dalaim című versének kézirata, Mikszáth bőröndje és Csokonai széke. Kedves darab Szabó Magda tükre, bensőségesen hétköznapi Ady Kíváncsinak nevezett szerelmének, Varga Ilonának a boros készlete. Csokonai reménytelen szerelmét idézi Lillájának gyűrűje, a múlt századelő közéletének hangulatát Mikszáth kézírása. Figyelmet érdemel Julow Viktor neves irodalomtudós lámpája, amelyen Berzsenyi, Batsányi és Csokonai kézjegye csakúgy megtalálható, mint Bessenyei, Petőfi, illetve Karinthy Frigyes aláírása.
A kincsek közül kiemelkednek a Szomolay-gyűjtemény darabjai. A keleti szőnyegekből, XVII–XVIII. századi ötvösmunkákból, míves szelencékből és XVIII. századi bútorokból álló kollekciót a kilencvenes évek elején kapta örökül a Déri Múzeum. Az ötvösmunkák között különösen figyelemre méltó egy XVII. századi bécsi ezüsttárgy, a Nautilus-serleg, amelyet a műértők a gyűjtemény egyik legértékesebb darabjának tekintenek. Szomolay Elemér egyébként egyike a legtitokzatosabb örökhagyóknak: tragikus halála előtt ugyanis, pusztán tiszteletből, mindent a Déri Múzeumra hagyott. A százéves évforduló tiszteletére december harmadik hetében megnyílt az újrarendezett Déri-hagyatékot bemutató egyiptomi és távol-keleti állandó kiállítás, s immáron a teljes Munkácsy-trilógia is látható a Déri Múzeumban.
Most a magyar tudományos élet megújítása ellen indított támadást a Soros-hálózat