Legjobb orvosság a zavart idegre, Lassú zene gyógyítsa bús velőd – írta Shakespeare Vihar című drámájában, négy évszázaddal ezelőtt. Azóta tudományosan bizonyított tény, hogy nem csupán a muzsika, de a többi művészeti ág is gyógyerejű lehet.
Az utóbbi időben általánosan elfogadott eljárássá vált művészetterápia. Legkiválóbb művelői és teoretikusai legközelebb éppen Budapesten osztják meg egymással tapasztalataikat, a március 30. és április 2. között megrendezendő I. művészetterápiás világkongresszuson. A tudományos tanácskozáson – amelyre több mint harminc országból négyszáz résztvevőt várnak a szervezők – közel kétszáz előadás hangzik majd el a különböző képzőművészet-terápiás módszerek mellett olyan gyógyítási eljárásokról is, amelyek a zene, az irodalom, a film vagy éppenséggel a színjátszás erejét használják fel az egészség visszanyerésére. A Budapest Kongresszusi Központban tartandó konferencia előadásai nem csupán tudományos és művészeti szempontokra, de az oktatás területére is kitérnek.
A tanácskozás programját a világ minden tájáról érkező szakemberek előadásai mellett műhelyfoglalkozások teszik teljessé, amelyeken a résztvevők az elméleti kérdések mellett a művészetterápia gyakorlatába is bepillantást nyerhetnek. A konferenciához különféle művészeti események, kiállítások kapcsolódnak majd.
Javítóintézetbe kerül a fiú, aki megerőszakolta osztálytársát egy encsi iskolában