Rendhagyó művészeti-kulturális központtal gazdagodik ma a főváros. Délelőtt tízkor nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt a Petőfi híd budai hídfőjénél horgonyzó A38 hajó – a rövidítés az Artemovszk 38-as hajótípus nevét takarja –, amely külcsínében, műszaki megvalósításában és programjait tekintve egyaránt egyedülálló színfoltja lesz a budapesti kulturális palettának.
Az A38 hajó megnyitójának alkalmából a fedélzeten három köztéri szobrot lepleznek le – Drabik István és Lois Viktor a hajó eredeti darabjaiból állították össze alkotásaikat. A kulturális központ arculatának középpontjában a zene áll: az állóhajón egy igen korszerű, úgynevezett ház a házban technikával kialakított koncertterem van, amely teljesen hangszigetelt. Az A38 kialakítása azt is lehetővé teszi, hogy a zenés műsorok közben a közönség tagjai kulturált körülmények között, nem a muzsikust, hanem egymás hangját hallva fogyaszthassanak el egy-egy frissítőt a hajó bárjainak valamelyikében. A hajón a bárok mellett egy étterem is található, amely – ha úgy adódik – konferenciateremként is működhet.
Az A38 hajó Maceo Parker szaxofonista koncertjével nyitja meg kapuit. A tengerentúli funkyszaxofonosok királya ma 21 órától ad zenekara kíséretével legalább háromórás koncertet. A hajó programján minden héten legalább négyszer szerepelnek koncertek, a magyarországi és a nemzetközi progresszív zenei élet neves személyiségeivel. Csütörtökön a Hot Pants Road Club nevű osztrák funkzenekar, valamint Badihali lépnek színpadra, pénteken a cseh Tara Fuki két csellóslánya, valamint az orosz Babsley koncertezik az A38 hajón, míg szombaton Walter Trout, a világ egyik vezető basszusgitárosa.
Miért hazudott a Kádár-világ a parizerről is? - videó