Elvették nyájamat. Bánjam-e? Többé semmi dolgom: nincs felelősség: menhelyen könnyű az aggnak élete – írta Weöres Sándor, aki június 22-én lenne kilencvenéves. Az idézett, Merülő Szaturnusz című, 1968-as költemény tanúsága szerint már életében úgy érezte, hogy tétlenül élvezheti a legöregebb igazlátó életét. Joggal, hiszen már akkor egyedülálló szintézisköltészet birtokosa volt. Első költeményei tizennégy esztendős korában láttak napvilágot, a Nyugat 1932-től közölte írásait. Két év múlva már megjelent első kötete, a Hideg van. 1945-ben már számos verseskönyv, esztétikai és filozófiai értekezés, korai bölcsészdoktori disszertáció birtokában számított a nyugatos hagyományokból építkező, filozofikus, intellektuális magyar líra ifjan érett prominensének.
A ’47-es fordulat után rásütötték a polgári költő bélyegét, 1949-től hét esztendeig csak gyermekversei és műfordításai jelenhettek meg. Hatalmas életművét a kemény diktatúra teljességgel elutasította. A Kádár-korszak hivatásos ítészei is legfeljebb tiszteletteljes idegenkedéssel kezelték 1989. január 23-ig bekövetkezett haláláig.
Weöres nyelvezete végtelenül összetett, sziporkázóan képgazdag és abszolút zeneiségű. Ez a titka annak, hogy nagy metafizikai költeményeiben, mint az Élet Ura, a Kis Istenanya vagy A Nagy Istenanya az emberi életet, a létezés okát, célját magától értetődő könnyedséggel tárja az olvasó elé.
Alapvetően szemérmes, rejtőzködő alkatának korlátait is képes volt túllépni úgy, hogy azonosult tőle idegen személyiségekkel. Így alkotta meg Psyché, egy valójában soha nem létezett tizenkilencedik század elején élő költőnő alakját, akinek nevében viharos erejű, szókimondóan erotikus verseskönyvet írt. Abszolút hangzós, játékosan szürrealista gyermekverseiben is képes volt arra, hogy a gyermek látószögéből fejtsen ki filozófiai eszméket. Weöres költészetének nyelvi és ritmikai gazdagsága ma is eleven hatással van irodalmunkra. Számos kiemelkedő magyar költő, Szepesi Attila, Oravecz Imre, Veress Miklós és mások tekintenek rá mesterként.
Megerősíti a kormány a kis és közepes cégeket - ez a jövő évi költségvetés egyik célja