Magyarország legritkábban megjelenő lapjának szokták nevezni az Alibit, amely évente kétszer, tavasszal és ősszel lát napvilágot. Az inkább tematikus antológiára, mint folyóiratra emlékezető vaskos periodika igazgató-főszerkesztője Alexander Brody, menedzser-szerkesztője Nagy Gabriella.
Az ötödik szám bemutatója tegnap volt a Gundel étteremben. Különös központi témák körül forogtak az eddigi kötetek: Evés-ivás, Kert, Lovak, Fürdő, a friss, őszi kiadvány Urak-Dámák viszonyáról szól. Az igazgató-főszerkesztő ismertetőjében elmondta: szeretné, ha a mai világ képviselői visszakanyarodnának a hagyományos értékekhez. Kívánatos volna, ha a mai nők és férfiak megpróbálnának egy kicsit dámák és urak is lenni.
Belelapozva a folyóiratba, első látásra igencsak vegyes felvágottnak tűnik, nem kifejezetten irodalmi humoreszkek, publicisztikai művek, fotók, fotógrafikák szerepelnek együtt nagyívű, gondolatgazdag esszékkel, tanulmányokkal, elbeszélésekkel. Ízelítőként megemlíthetjük Malonyai Péter Tojásos galuska fejes salátával című rövid, szuggesztív elbeszélését, amely egy hatvanas évekbeli kamasz fiú tragikus, borongós férfivá érlelődésének lélektani folyamatát örökíti meg.
A magyar romantikus költészetről, a szabadság és a szerelem elválaszthatatlanságáról értekezik A nőtelenség filozófiája című tanulmányában Kulin Ferenc irodalomtörténész, többek között Kölcsey Ferenc és Petőfi Sándor lírájából példát merítve.
A folyóirat címlapfotóját egy fantázia-römikártyalap díszíti, amelynek egyik felén, szívkirálynőként Erzsébet királyné, Ferenc József császár felesége, a másik felén szívkirályként Andrássy Gyula gróf arcképe látható. A különös illusztrációt magyarázza a királyné és a gróf 1869-ben keletkezett verses levélváltása, amely a lap nyolcadik oldalán olvasható. A két költemény igazolni látszik a történelmi pletykát a királyné és a gróf kölcsönös vonzalmáról.
Napi balfék: Itt van Magyar Péter üzenete a nézőknek!