Újabb név olvasható a kaposvári városháza bejáratánál elhelyezett márványtáblán: a somogyi megyeszékhely köztestülete a 2004. év díszpolgári címére Fésüs Éva meseírót érdemesítette.
A halk szavú írónő mesekönyveit elsőként a kaposvári gyerekek forgatták, ám az 1970-es évek eleje óta a rádióhallgatókat és a tévénézőket is gyakran felvidítják a Móra Ferenc-i ösvényen haladó Fésüs Éva derűs történetei. Háromszáz rádióműsorban 28 zenés mesejátékát hallhattuk, 140 alkalommal volt szerzője a óvodások műsorának, az Így kell járni című közlekedési gyermekműsorát éveken át élvezhették kicsik és nagyok, ám az igazi kitörés számára a tévés mesedarabok és bábjátékok voltak.
A palacsintás királyt vagy A csaló az üveghegyen című mesefilmjét ma is a legnépszerűbb darabok között tartják számon a gyermekműsor-szerkesztők és a nézők, a legkisebbek színházi neveléséért fáradozók pedig legtöbbször A csodálatos nyúlcipők című darabját veszik elő. Ez utóbbinak a Népszínházban volt a premierje, de játszotta a Józsefvárosi Színház és a békéscsabai is. Fésüs Éva mindazonáltal tizenhat mesekönyvére a legbüszkébb.
A nagymama korú írónő Szita Károlytól, Kaposvár polgármesterétől vette át a kitüntetést és a vele járó aranyláncot, amelyhez három gyermeke és a meséin nevelkedő tizenkét unokája is gratulált.
Csurka Istvánnak mindenben túl korán volt igaza - az író-politikusra emlékeztek a Terror Háza Múzeumban