Hontalan vagyok, mert vallom, hogy a gondolat szabad, mert hazám ott van a Kárpátok alatt és népem magyar. Így üzent az 1944-ben Németországba, majd 1951-ben Amerikába emigrált erdélyi magyar író, Wass Albert szülőfalujának, a Kolozs megyei Válaszútnak és az anyaországnak. Az írónak hétfőn emlékszobát avatott Turcsány Péter költő, a Kráter Irodalmi és Művészeti Műhely vezetője Budapesten, az Astoria közelében lévő Rákóczi út 8/A szám alatti Kráter Könyvesházban. A Kráter Kiadó eddig harminckét Wass Albert-kötetet rendezett sajtó alá, s tervei szerint idén is megjelentet három Wass-könyvet. A harmincas évek udvarházainak stílusában készült emlékhelyet Pap György tervezte.
Az ünnepségen Rátz-Illés Zoltán ügyvédtől megtudtuk, hogy az 1946. március 13-án törvénytelenül, távollétében halálra ítélt író rehabilitálásának új stációjához érkeztek. Az ügyvéd végre lehetőséget kapott arra, hogy március 11-én, délelőtt tíztől déli két óráig betekintést nyerhessen az író népbírósági dossziéjába. Wass Albert halálos ítélete Erdélyben ma még mindig érvényben van. Az emlékszoba felavatásának évfordulóján a Kráter Műhely Egyesület ezentúl évente átadja a Wass Albert-díjakat azoknak, akik legtöbbet tettek az író életművének hazai megismertetéséért.
Első alkalommal Adamikné Jászó Anna nyelvész, Benkei Ildikó, a Magyar Rádió riportere, Beyer László könyvtáros-kutató, Haklik Norbert író, a Magyar Nemzet publicistája, Szakács István Péter irodalomtörténész, Szutor Ágnes népdalénekesnő, műfordító, Wass Albert életműsorozatának mecénása részesült a megtiszteltetésben.
Gál Kinga: Az EP Patrióták frakciója szavazatával nem támogatja az új, Ursula von der Leyen vezette Európai Bizottságot