A balatonföldvári millenniumi szökőkút és vízesés előtti egészen különleges hangulatú agorán péntek esténként augusztus végéig kistérségi bemutatókon szerepelnek a Balaton környéki települések művészeti együttesei Balatonföldvárról, Szántódról, Bálványosról, Kerekiről, Balatonszemesről. A balatonföldvári Ránki György Zeneiskola Fúvószenekara szerdánként este nyolctól fél tízig szolgáltat térzenét. Minden idénybeli kedden este nyolckor kezdődik a balatonföldvári katolikus templomban a Földvári zenei esték című hangversenysorozat.
A déli part igazi különlegessége a kőröshegyi gótikus műemlék templom, ahol 1967 nyara óta, minden nyári főidényben, péntek este nyolctól komolyzenei hangversenyekben gyönyörködhet a közönség. A páratlan akusztikájú templom elődje az egyik elképzelés szerint az 1082-es, Szent László király által elrendelt összeírásban szereplő kis bencés capella, azaz kápolna volt. Valószínűbb a másik vélemény, amely szerint a jelenlegi műemlék templom 1490 táján keletkezett, a Báthoryak építtették a ferenceseknek. A hangversenyeket Takács Károly esperes, helytörténész kezdeményezte. Neki jutott először eszébe a hatvanas években: milyen szép lenne, ha a Balatonföldvárral egybeépült Kőröshegyen, kihasználva a templom kitűnő akusztikáját, terveznének és szerveznének az üdülői időszakra egy nyári koncertsorozatot. Nagyon jó barátságban voltak Farkas Ferenc zeneszerzővel, ketten ötlötték ki, hogy a júliusi és augusztusi, péntek esti nyolc órai koncerteknek mindig ugyanakkor kell kezdődniük, hogy az időpont eltéveszthetetlen és megjegyezhető legyen. Az orgona- és kórus-koncertsorozat korábbi neve, a Cantus Pannonicus Farkas Ferenctől származik, aki az 1967-es ősbemutatóra írta a Kőröshegyi Betlehemes című művét. A mű sokáig évente szerepelt az esték műsorában, annak jelképeként.
Idén eddig a Nemzeti Énekkar, Bodonyi Katalin karmester és Ella István orgonaművész, valamint Virágh András orgonaművész és Búzás Aida énekművész hangversenye szerepelt a Kőröshegyi hangversenyek a római katolikus templomban nevet viselő sorozatban. Augusztus 6-án, pénteken este nyolckor kezdődik Francesco Finotti orgonaművész estje, amelyen Bach-, Scarlatti-, Mozart-művek hangzanak el. Augusztus 13-án a Pécsi Kamarakórus lép föl Tillay Aurél vezényletével. Az augusztus huszadikai ünnepi koncerten Ó, Szent István dicsértessél címmel Kecskés L. András művészeti vezetésével Kecskés Mónika játssza az Árpád-házi királyainkat, többek között Szent Istvánt, Szent Lászlót, Könyves Kálmánt és II. Istvánt dicsőítő himnuszokat.
Napi balfék: Itt van Magyar Péter üzenete a nézőknek!