Nemzetközi Bocskai-évet hirdetett a fejedelem nevét viselő hagyományőrző egyesület a Bocskai-szabadságharc négyszázadik évfordulója tiszteletére szeptembertől 2005 őszéig. A hajdúszoboszlói civil szervezet képviseletében Cs. Nagy Zoltán elnök úgy nyilatkozott, az ünnepségsorozat központi helyszínéül azért választották a fürdővárost, mert Bocskai annak idején az elitalakulatnak számító lovas hajdúkat oda telepítette le. Céljuk, hogy az egyetlen győztes magyar szabadságharcnak méltó emléket állítsanak. A Bocskai-emlékkiállítás megnyitását a nagykereki várkastélyban október elejére tervezték, ám a kiállítást szervező Déri, illetve Hajdú múzeumok még mindig nem kapták meg a szükséges támogatásokat a kulturális tárcától, így egyelőre nem tudják miből finanszírozni a tárlatot.
A rendezvénysorozat nyitásaként Bocskai-zászlót avattak a hajdúváros főterén, a hét végén pedig a határon túli rendezvények is elkezdődtek a partiumi honismereti konferenciával, amelyet Sárközújlakon tartottak.
Október 14-én, Bocskai és a hajdúk szövetségkötésének évfordulóján megkoszorúzzák a budapesti Hősök terén a Bocskai-szobrot, illetve leleplezik a fejedelem új, a Nemzetvédelmi Egyetemen elhelyezendő mellszobrát. Ugyanezen a napon Debrecenben tudományos nemzetközi konferencia kezdődik, Hajdúszoboszlón pedig fáklyás felvonulással és ünnepéllyel emlékeznek a szabadságharc első csatájára, az álmosd– diószegi ütközetre. Október 15-én, a csata évfordulóján Álmosdon folytatódnak az események, majd 23-án a debreceni nagytemplom emlékező istentiszteletét szentelik Bocskai István vallásszabadságért vívott küzdelmeinek, illetve az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékezetének. Az idei események december 2-án a kassai múzeumban tudományos emléküléssel zárulnak.
Két tehervonat szakított szét egy átjáróban elakadó autót Komáromnál