Ahogy a táncházmozgalomban sokan gondolták, a Fonó alapítóinak is az volt a fő törekvése: kellene egy hely, ahol összejöhetnek mindazok az emberek, akik a Kárpát-medencei zenét és az arra épülő társművészeteket kedvelik. Ebben a szellemiségben működik a Fonó mind a mai napig. Ez a törekvés tükröződik a ház kínálatában, és ezen nincs is szándék változtatni.
A ma esti bulira érkezőket egy pohár pálinkával kínálják meg a kapuban – folytatta Hollókői Lajos. A közönséget várja a Fonó megalakulása óta kedvenc, már-már emblémaszerű rendszerességgel fellépő két kiváló együttese. Az egyik, a Dresch Quartett a hazai és a nemzetközi dzsesszéletnek is éllovasa. A másik, a Téka zenekar a Kárpát-medencei magyarság népzenéjét jeleníti meg itthon és szerte a világon, hatalmas sikerrel. Dresch (Dudás) Mihály csapata és a Téka önmagában is garantálja a „kivilágos kivirradtig” kitartó forró erőt, kedvet és hangulatot.
Talán nem tűnik ünneprontásnak, ha a Fonó Budai Zeneház igazgatójától a születésnap előtt a fenntartás nehézségeiről érdeklődünk. Hollókői Lajos elmondta, hogy számos anyagi gonddal megküzdött már a Fonó. Szeretnének a XI. kerületnek olyan megbecsült intézményévé válni, hogy maga az önkormányzat is az eddigiekhez képest jobban támogassa őket. – A fővárosi önkormányzattól eddig is kaptunk évente anyagi támogatást, többek között azért is, mert a Fonó Budai Zeneház 2000-ben Pro Kultúra Urbis elismerésben részesült. A harmadik pillér, amire okkal-joggal szeretnénk támaszkodni: a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma. Az eseti támogatások bizonytalan volta sodorta többször az ellehetetlenülés szélére a Fonót. Ezt szeretnénk elkerülni azzal, ha e hármas egységre rendszeresen számíthatna a ház. A Fonó Budai Zeneháznak, bár a kilencedik születésnapján pillanatnyi lélegzetvételhez jutott, még szinte e napon is azon kell munkálkodnia, hogy végre hosszú távra is tervezhető költségvetése legyen. Ez eddig nem adatott meg nekünk – összegzett Hollókői Lajos.
Fordulat a 16 éves, gyilkossággal gyanúsított lány ügyében