Rakos Miklós elmondta, hogy ennek ellenére 1994-ben, a Pedagógusok Szakszervezetének a Budapest VI. kerületében működő központi vezetősége a Fáklya Klub Egyesület megkerülésével használati szerződést kötött a kincstárral, tényleges használóként tüntetve föl önmagát. Amikor a Fáklya Klub Egyesület a használati szerződést bíróság előtt megtámadta, a kincstár jogi képviselője perbeadványában megállapította, hogy a pedagógus-szakszervezet a használati szerződés megkötésekor megtévesztette a Magyar Államkincstárt. 2003-ban – folytatta Rakos Miklós – megint csak a Fáklya megkerülésével és tudta nélkül a pedagógus-szakszervezet tulajdoni pert indított a kincstár ellen, és a bíróság nyolcvankét százalékban a Pedagógusok Szakszervezetének, további tizennyolc százalékban pedig a Pedagógus Dolgozók Szakszervezetének, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének, valamint a Tudományos Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének adta tulajdonába az ingatlant. A bírósági ítélet hatálya csak a tulajdoni jogra terjedt ki, de nem az ingatlanban működő Fákyla Klub Egyesületre. Az egyesület még az épület új tulajdonosának 2004 nyarára tervezett, első birtokba adási kísérletét megelőzően jelezte a kincstárnak, hogy bírósághoz kíván fordulni. A kincstár újabb birtokbavételi időpontot jelölt ki 2004. október 19-re.
Az elnök szerint október 19-én délelőtt különös dolgok történtek a Fáklya klub bejáratánál. Négy személy kíséretében megjelent a pedagógus-szakszervezetet képviselő ügyvéd. „Az épület bejárati ajtajában álló kulturális intézményvezetőt egy erőteljes mozdulattal belökte az épületbe, majd a nyomában behatoló, láthatóan effajta feladatokra szakosodott személyek egyike rátámadt az intézmény vezetőjére, két karját hátrafeszítette, és durván, tegező hangnemben megfenyegette. Miután így sikerült a terepet megtisztítaniuk, megérkezett a kincstár két képviselője is, hogy a birtokba adást megkezdje. A Fáklya klub vezetőjének kérdésére a kincstár egyik képviselője elismerte, hogy megkapta a levelet, amely a perbeadványról értesítette őket, de azt mondta „ők már szeretnének túllenni a birtokba adáson” – mondta Rakos Miklós.
Mivel a Fáklya klub képviselője nem volt hajlandó asszisztálni ehhez az elképzeléshez, csupán részleges birtokbavétel történhetett. Végül a pedagógus-szakszervezet ügyvédje megfenyegette az egyesület vezetőjét, hogy harminc napon belül utcára teheti őket.
Rakos Miklós példátlannak tartja a történteket, az ököljog érvényesítésének egy európai uniós tagállam fővárosában. Az elnök szerint az nem jogállam, ahol egy magas színvonalú intézmény munkáját így szét lehet zilálni. Megkérdeztük az esetről Varga Lászlót, a Pedagógusok Szakszervezetének elnökét is. Elmondta, hogy a sajtótájékoztatóra őket nem hívták meg, az ott elhangzottakról és a történtekről semmiféle forrásból nem szereztek tudomást, így véleménye sem lehet. Az viszont tény és való, mondta az elnök, hogy a Pedagógusok Szakszervezete megnyerte a tulajdoni pert a kincstár ellen. Ennek megfelelően egyértelmű, hogy az ingatlan tulajdonosa nyolcvankét százalékban a Pedagógusok Szakszervezete.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal