A szerdai koncert a keresztény ünnepeinkhez kötődő Gulyás György-oratóriumsorozat része. A széria első hangversenyén pontosan egy hónappal ezelőtt Verdi Requiemje csendült fel Erdei Péter vezényletével, Szabóki Tünde, Wiedemann Bernadett, Kóbor Tamás és Kálmándi Mihály közreműködésével. A mindszentet követő koncert telt házat vonzott, és figyelemre méltó sikert aratott. A Psalmust és a Budavári Te Deumot műsorra tűző mai karácsony- váró koncertet követően 2005. február 4-én kerül színpadra az oratóriumsorozat záródarabjaként Johann Sebastian Bach János passiója. A kitüntetett érdeklődéssel várt koncerten a Budapesti Vonósok működnek közre Bánfalvi Béla hangversenymester vezetésével, szólót énekel Schöck Atala, Zádori Mária, Berner Martin, Cooley Thomas és Sander Klemens. Vezényel Hellmut Rilling, a világ talán első számú ma élő Bach-szakértője.
A tervekkel és munkakedvvel teli hatvanéves Erdei Péter ismerőit és tisztelőit egyáltalán nem lepte meg, hogy az adventi koncert repertoárjául Kodály istenes műveiből építette fel az impozáns repertoárt. A Debreceni Kodály Kórus egykori baritonistája ugyanis ifjú korától Kodály tisztelőjének, a kórusmozgalom elkötelezett hívének számít. Mint mondja, abban a szerencsében lehetett része, hogy harmadéves zeneakadémiai hallgatóként már Kodály-művet vezényelhetett, majd fiatalon részt vehetett a kecskeméti Kodály-intézet felállításában. Az intézet ma is Erdei Péter vezetésével működik, csakúgy, mint a Kodály kórus, amelynek élére tavalyelőtt hívták meg újra a mestert. Először 1983-tól 1985-ig vezette a kart, majd 1998 és 2000 között irányította művészeti munkát. Mondhatni, saját alapjaira építhetett tehát, amikor 2003-ban újra kezdte a közös munkát az együttessel. Keze alatt a nem egészen félszáz profi énekesből álló kar olyan finom, árnyalt hangzásvilágot ért el, ami még a méltán híres debreceni kórus esetében is szokatlan. Munkamódszeréről megtudtuk: nem híve a kemény kritikának, sokkal inkább azt a pedagógiát követi, hogy megmutatni, előénekelni a szólamot, és megdicsérni a jó teljesítményt.
Erdei Péter egyéb munkái mellett 30 tanévet oktatott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, mesterkurzusokat tart a világ legkülönbözőbb helyein, és részt vesz a nemzetközi kórusfesztiválok bírálóbizottságainak munkájában. Liszt-díjas, a Kodály Musical Training Institute (USA) társalapítója, az Ohio állambeli Capital Universal díszdoktora.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben