Hét évvel ezelőtt járt először Magyarországon a Rammstein zenekar, a Sziget-fesztiválon léptek fel. A megboldogult NDK területéről származó együttes tagjai váltig állítják, hogy már akkor is ismerték egymást, amikor még különböző zenekarokban játszottak. Az alapító tagnak számító Richard Kruspe (gitár) az Orgasm Death Gimmick nevű zenekarban zenélt. A billentyűs, Flake Lorenz és a gitáros, Paul Landers már akkor is egy együttesben játszottak, név szerint a Feeling B nevű punk-rock zenekarban. Később Landers elkerült a Die Firma nevű együttesbe, ahol megismerkedett Christoph Schneiderrel, aki már akkor is dobosként kereste a kenyerét. Oliver Riedel (basszusgitár) pedig az Inchtabokatables tagjaként dolgozott. Az énekes, Till Lindemann dobosként kezdte pályafutását, a First Arsch nevű zenekarban játszott.
Mint általában a kezdő zenekarok, eleinte ők sem találtak kiadót. Első albumuk a XIII. Bis francia kiadónál jelent meg. 1995-ben és 1996-ban már olyan zenekarokkal is turnéztak, mint például a Clawfinger és a Ramones.
A zenekar első igazi áttörését a David Lynch Lost Highway című filmjéhez használt Heirate mich és a Rammstein című számai jelentették. Azóta már több filmhez is kölcsönözték a dalaikat, ilyen például a Matrix betétdalaként elhíresült Du hast és a Mortal Kombatból ismert Engel. A Rammstein enyhén militáns, germán hangzása miatt az együttest a kritikusok kezdetektől fogva rasszizmussal és neonácizmussal vádolták. Azonban aki ismeri a szövegeiket, megértheti, hogy a Rammstein zenéjének nincs politikai vonatkozása. Sokan kritizálják még erőszakos szövegvilágukat is, viszont tüzes estére számíthat, aki ellátogat vasárnap este a Papp László Sportarénába, ahol egy finn alakulat, az Apocalyptica játszik előzenekarként. Rockot csellón.

Erdő Péter megszólalt, ezt mondta a Szentatyáról