Akik a múltunkat őrzik

2005. 05. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Erdős Renée Házban (XVII. Budapest, Báthory utca 31.) pénteken állandó kiállítás nyílt meg Ádám Ferenc muzeológus rendezésében. A tárlat bemutatja Rákoscsaba, Rákoskeresztúr, Rákosliget és Rákoshegy helytörténeti dokumentumait és jellemző tárgyait abból a korszakból, amikor e falvak még önálló településnek számítottak. A néprajzi bemutatóteremben egy magyarországi német nemzetiségi szobarészletet, egy szlovák konyharészletet és egy jellegzetes magyar padlást láthatnak a folklór barátai.
Pusker Ágnes és Pusker Júlia, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatói Bartók Béla hegedűre írt duóival köszöntötték ugyanitt május 7-én, Erdős Renée író születésnapján a ház muzeális gyűjtemény és -kiállítótermében az Erdős Renée és kortársai című tárlat megnyitójának vendégeit. A kiállítást Bakonyvári B. Ágnes művészettörténész állította össze a Magyar Nemzeti Galéria, a Petőfi Irodalmi Múzeum, valamint magánszemélyek – Albrecht Gyula újságíró, Eltér István építőművész támogatásával. Az időszaki kiállítást június 5-ig tekinthetik meg az érdeklődők. Az est résztvevői megismerkedhettek Lepés Imre Rákosmente képzőművészeti élete című könyvével, amely az Erdős Renée Ház gondozásában látott napvilágot. Az érdeklődők személyesen is találkozhatnak a könyv szerzőjével is, május 17-én, este hatkor a házban rendezett író-olvasó találkozón a keddi múzeumi esteken. A hónap utolsó keddjén, május 31-én este hatkor kezdődik Török Petra művészettörténész A kedvesek elmúlnak, de mi megmaradunk – mozaikok Erdős Renée életéből című előadása.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.