Katolikus könyvünnep

A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen tegnap Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom– budapesti érsek nyitotta meg a XIII. Szent István-könyvhetet. A könyvkínálatot Sarbak Gábor professzor, a Szent István Társulat elnöke, Rózsa Huba professzor, a Szent István Társulat elnökhelyettese és Farkas Olivér költő, a Szent István Társulat igazgatója ismertette.

2005. 05. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tizenöt esztendeje már, hogy a keresztény könyvkiadók kötöttségek nélkül fejthetik ki tevékenységüket – mondotta ünnepi beszédében Erdő Péter bíboros. A jelenlegi bőség – mintegy hatezer kötet, hetvennyolc könyvheti újdonság harminckét kiadó gondozásában – aligha lett volna elképzelhető 1990 előtt. A minőség mind a művek tartalmában, mind a kötetek kivitelezésében megmutatkozik. A könyvek árulnak el a legtöbbet az adott kor valódi arculatáról, a rendszerváltozást követő esztendők köteteinek minőségét hazánkban csak az I. világháború előtti kiadványok érték el. A keresztény könyvkiadás halhatatlan művek gondozására törekszik. Szombatig, reggel tíztől este hétig huszonegy sátor várja az olvasókat a Ferenciek terén.
A Szent István-könyvhét hagyománya, hogy a megnyitón adják át a Stephanus-díjakat, amelyeket a könyvhét tizenhárom esztendeje alatt tizenkét író, tizenhárom teológus – köztük 1998-ban Joseph Ratzinger bíboros, ma XVI. Benedek pápa – kapta meg. Az idén irodalmi kategóriában Vasadi Péter József Attila-díjas költő, teológiai kategóriában Joachim Gnilka müncheni professzor, az újszövetségi egzegézis és a bibliai hermeneutika tanára vette át a díjat Erdő Péter bíborostól és Spányi Antal székesfehérvári megyés püspöktől.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.