Valóság és rémálom határán

2005. 05. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budapesten, a Fő téri Zichy-kastélyban pénteken és szombaton este mutatta be a Térszínház Bucz Hunor rendezésében Oláh János Az európai vőlegény című egyfelvonásos rémjátékát. Oláh ezúttal a huszonegyedik század zűrzavaráról és a világvégéről teremtett nevetséges és tragikus látomást a színpadra. A költő nem véletlenül dátumozza az apokalipszist éppen 2010-re. Abban az évben lesz James Nottinger halálának százéves évfordulója. Nottingert, az 1910-es, huszonnégy esztendősen elhunyt költőt, apokaliptikus halálversek íróját az ötvenes-hatvanas évek beatnemzedéke és magyar kortársaik a század egyik kulcsfigurájának tekintették. Oláh János Nottinger halálvízióinak vaskori magyar megfelelőjét és az európai uniós csodára hiába váró Magyarország torz álomalakját varázsolta elénk Bucz Hunor. Kik is vonulnak el a színpadon? Ősrégi gázbojlert bütykölő családapa, az európai vőlegényt hasztalanul váró anya, az anarchizmus szánalmas paródiáját megtestesítő fiú, a huszonéves, gyönyörű, kiégett szinglileány. Mind, mind napjaink jellemző figurái, akár a mellékalakok. Oláh János hősei Bucz Hunor irányításával együtt járták el a magyarság és a világ haláltáncát, egyensúlyozva tragédia és komédia, valóság és rémálom határán.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.