Amint azt az illendőség kívánja, Rippl-Rónai József egyik népszerű kukoricás képével „köszönnek be” a somogyi alkotók ma a bács-kiskuni megyeszékhely Cifrapalotájába, ám Kunffy, Vaszary, Iványi-Grünwald, Zichy Mihály, Bernáth Aurél és Martyn Ferenc legszebb munkáiban is gyönyörködhetnek majd a „hírös város” művészetkedvelői. Műveik mellett a kortárs somogyi alkotók képeinek is jut majd hely a 78 darabból álló kecskeméti tárlaton – tudtuk meg Géger Melindától, a Somogy Megyei Múzeumok Igazgatósága műtörténészétől.
Miközben a legjelesebb somogyi festők munkái az alföldi városban „vendégeskednek”, a Somogy Megyei Múzeumok Igazgatósága munkatársainak a februári Munkácsy-tárlat előkészítése ad kiváltképp körültekintő munkát. Horváth János Milán, az intézmény képzőművészeti osztályának vezetője lapunknak elmondta: a 26 darabos Pákh-gyűjtemény mellett a Nemzeti Galéria 40 Munkácsy-festményéből választják majd ki a kaposvári tárlat anyagát. Az Ásító inast és társait egyébként nem csak a kaposváriak várják. Mint megtudtuk, iskolás- és felnőttcsoportok érkeznek majd a megyeszékhelyre Somogy településeiről, sőt a Kaposvárhoz közel eső tolnai és zalai városokból is.
Emlékmű Noszlopy Gáspárnak. Közteret neveztek el Noszlopy Gáspárról, az 1848-as szabadságharc mártírjáról szülőfalujában, a Somogy megyei Újvárfalván. A szabadcsapatok élére álló egykori megyei szolgabíró, majd az 1849-es dél-dunántúli népfelkelést vezető kormánybiztos emlékét tegnap óta egy fából készült térplasztika is őrzi a Somogy megyei településen. Lakóháza már korábban emlékmúzeum lett a Kaposvárhoz közeli helységben.