Kisfaludy Károlyra emlékeztek

2005. 11. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fővárosi Fiumei úti Nemzeti panteon művészparcellájában tegnap délelőtt tízkor koszorúzással kezdődött a Magyar Irodalmi Hagyományápolók Országos Egyesülése, a Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár, a Radnóti Miklós Emlékbizottság és a Xántus János Megyei Múzeum által szervezett emlékezéssorozat Kisfaludy Károly halálának 175. évfordulójára. A sírnál a Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtudományi Intézetének nevében Kerényi Ferenc irodalomtörténész, Győr-Moson-Sopron megye önkormányzata képviseletében Firtl Mátyás és Ivanics Ferenc, Kisfaludy Károly szülőfaluja nevében pedig Szabó Ferenc polgármester és Kukorelly István alkotmányjogász helyezte el az emlékezés virágait.
Kisfaludy Sándor 1788-ban született Téten. Pályáját 1817-ben festőművészként kezdte, költőként, elbeszélések írójaként folytatta. Igazi sikereit drámaíróként vívta ki 1819-ben, amikor a Pesten vendégszereplő székesfehérvári társulat bemutatta a Tatárok Magyarországon című drámáját. Ezzel, valamint a Stíbor vajda, az Iréne című színműveivel vitte diadalra a hazai történelmi közönségdrámát.
Az ünnepségsorozat ma délelőtt fél tizenegykor folytatódik a Kisfaludy-emlékmű koszorúzásával, ezután a Kisfaludy Panzióban nyílik emlékkiállítás Kerényi Ferenc tárlatvezetésével. Győrben, a Xántus János-múzeum barokk termében ma 13 órakor kezdődik a Kisfaludy-konferencia Kerényi Ferenc, Fried István, Szvoboda Dománszky Gabriella, Tari Lujza irodalomtörténészek részvételével.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.