A nyitó rendezvénysorozat már csütörtökön elkezdődött a helyi művészek fellépésével. A műsorszervezés koncepciója az volt, hogy minden olyan csoport megmutathassa tudását az új Kölcseyben, amelyik korábban a helyén álló megyei művelődési központban működött, de kapjanak lehetőséget a bemutatkozásra más, hasonlóan magas színvonalon működő debreceni művészeti csoportok is. Így került színre a Hajdú Táncegyüttes, az Alföld Színpad, a Valcer Táncstúdió, a Kölcsey Kórus és a Rocksuli produkciója. A forró hangulatot még az sem zavarta meg, hogy a kedvenc együttesek fellépésére egy kicsit várni kellett. Egy ismeretlen telefonáló ugyanis negyed hatkor a 107-es hívószámon azt jelezte, hogy bombát helyeztek el az épületben. A riasztás vaklármának bizonyult, ám a városi rendőrkapitányság a biztonság kedvéért a tegnapi megnyitó, a ma esti bál, illetve a holnapi családi nap idejére megerősítette a járőrszolgálatot a Kölcsey Központ térségében.
Szerencsére a kellemetlen incidens a tegnapi megnyitóra nem nyomta rá a bélyegét. A kulturális program első részében Kölcsey Ferenc gondolatai hangzottak el a Magyar Állami Népi Együttes Zenekara és a Csokonai Színház művészeinek tolmácsolásában. A Hercku Ágnes, Bakota Árpád, Dánielfy Zsolt, Révész Béla, Tokaji Csaba és Vranecz Artúr közreműködésével színpadra állított ünnepi műsort Vidnyánszky Attila rendezte. A produkció karmestere Pál István volt.
Az est második részében a Debreceni Kodály Kórus adta elő Bárdos–Kölcsey: A Földhez, Kocsár Miklós–Nagy László: Csodafiú-szarvas, Kodály: Jézus és a kufárok című művét, valamint Bartók Négy szlovák népdalát. A kórust Gyüdi Sándor dirigálta. A szünetet követő koncerten Bartók Béla Concertója hangzott el a zeneszerző születésének ünnepe jegyében a Debreceni Filharmonikus Zenekar tolmácsolásában, Kocsár Balázs vezényletével.
Ki lehet a Soros-ügynök Magyar Péter mellett - 6/3: Lakos Eszter