A forradalom megtorlása Kádár bűne volt

2006. 04. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Négyrészes televíziós sorozatot tervez Poggyászunk, Kádár János, avagy a hétköznapi szocializmus címmel Kornis Mihály író és Sólyom András rendező. A széria ötvenperces előtanulmánya már elkészült, ebben Kádár János utolsó, 1998. április 12-én mondott hatvanhárom perces felszólalásából mintegy tíz perc hangzik el úgy, hogy a zavarodott mondatok szánalmat ébresztenek a tömeggyilkos iránt.
Erről megkérdeztük Balás Piri László egykori 1956-os szabadságharcost, a Terror Háza Múzeumot működtető alapítvány elnökét, aki úgy érzi, valójában az volna írót, rendezőt próbáló feladat, ha Kádár János egész életéről készülne végre egy hiteles alkotás, ugyanis a világtörténelemben kevés olyan politikus volt, aki annyi embert becsapott volna. Ő vette rá Rajk Lászlót, hogy vállalja annak a koncepciós pernek a főszerepét, amelynek a kivégzés tett pontot a végére. Kevesen emlékeznek arra, hogy Kádár János 1956. október 31-én elmondott beszédében még dicsőítette a munkások forradalmát, s miközben szavait a Magyar Rádió november 1-jén közvetítette, ő már az oroszokkal tárgyalva árulta el a forradalmat. Vagy arra, amikor képmutató szónoklatokat tartott a megbocsátásról, miközben az ő parancsára sorban végezték ki a forradalmárokat. S ami egy hiteles Kádár-film igazi missziója lenne: kimondani végre, hogy az oroszok nem várták el tőle Nagy Imrének és társainak kivégzését sem. A megtorlás véres műve Kádár János lelkiismeretét terheli.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.