A költészet sikere

A 77. Ünnepi könyvhét hagyományosan legerősebb, szombati napjának délelőttjén kisebbfajta apátiát és pánikot idézett elő a szabadtéri fesztiválok legnagyobb ellensége, az eső, de amilyen gyorsan jött, úgy el is ment. Szombaton is, vasárnap is végeláthatatlan sorok kígyóztak Jókai Anna asztala előtt, akivel A töve és a gallya III. című könyvheti kötetén kívül az olvasók korábban megjelent munkáit is aláíratták, főként a Széphalom Könyvműhely gondozásában napvilágot látott életműsorozat egyes darabjait.

2006. 06. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nehéz is, méltatlan is versenyeztetni az írókat, így nincs értelme eldönteni, hogy Püski Sándor, Esterházy Péter, Gyurkovics Tibor, Csurka István, Kányádi Sándor vagy Buda Ferenc írta le többször a nevét a könyvfesztiválon. Buda Ferenc Túl a falon – Az én ötvenhatom című kötetét a Holnap Kiadó rendezte sajtó alá, az 1956-os forradalmár költőhöz szép számban zarándokoltak szombaton a hívei. Milkovics Eszter kiadóigazgató elmondta, hogy nagyon „kapósak” Kányádi Sándor gyermek- és felnőttversei, gyermekes szülők vették és íratták alá a nagy erdélyi lírikussal a Zümmögő, a Virágon vett vitéz, a magyar és német nyelven egyaránt kapható Világlátott egérke, a Talpas történetek című, szépen illusztrált mesekönyveit.
A Püski Kiadó sátránál Püski István elmondja, hogy a jeles antropológus, Kiszely István, az ’56-os Csurka István kötetei mellett szépen fogy az 1956-os forradalom és szabadságharc hőse, Rácz Sándor Parázsló szándék – Emlékek és tények 1956-ról című kötete is. A legtöbben Püski Sándor Könyves sors, magyar sors című kötetéből vásároltak. A színpadon Gyurkovics Tibor idézi föl a hetvenes éveket, amikor nemkívánatos személlyé vált az Isten nem szerencsejátékos című regényével, amelyet itt és most a Kráter Műhely Egyesület adott ki. Sokan vásárolták meg Doncsev Toso Ica néném elátkozott boldogsága című regényét is. Vasárnap már délelőtt hatalmas tömeg lepte el a Vörösmarty teret. Ez az időszak a költőké volt, az Orfeusz-sátornál Kemsei István Immanuel Kant hálósipkája, a Kortársnál Tóth Erzsébet Láncok a csuklón című kötete aratott szép sikert, akár Bárdos Pál Mindenféle tünemények című eszszékötete, amely a Bábel Kiadónál jelent meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.