E munka során szerzett tapasztalatairól a rendszerváltozás után számos kötetet publikált, többek között a Kogutowicz Manó térképei (magyarul 1995, angolul 1997), a Törökkori várrajzok Stockholmban (1996), Száz várrajz Würtembergben (1998), Egy kartográfus bolyongásai (1999), a Karlsruhei térképek a török hódoltság korából (2000) című gazdagon illusztrált könyveket. Ez utóbbi kötetének elkészítése közben Karlsruhéban bukkant rá mintegy száz térképre, amelyekre rajzolója nem írta rá a nevét. Kisari Balla György addig kutatott, amíg kétségtelenné nem vált, hogy ezek egy bolognai gróf, a katonának és tudósnak is kiváló Luigi Ferdinando Marsigli térképeinek másolatai.
A polihisztor, akihez fogható sokoldalú tehetséget méltatói szerint Julius Caesar óta nem hordott hátán a világ, 1658. július 20-án született Bolognában, ugyanott hunyt el 1730. november 1-jén. A bolognai egyetemen tanuló, latinul, olaszul, franciául, szerbül, törökül tudó gróf a katonai pályát választva, 1682–1702 között húsz éven át harcolt Magyarországon a törökök ellen. Mintegy 146 fóliakötetnyi életművének jelentős része magyar térképészeti vonatkozású. Kisari Balla igazi kartográfushoz méltó kihívásnak érezte, hogy könyvet írjon arról az emberről, aki a világon a legtöbbet tett a XVII. századi Magyarország megismertetéséért. 2002-ben Rockenbauer Zoltántól, a nemzeti kulturális örökség miniszterétől kapott támogatás tette számára lehetővé, hogy Bolognában tanulmányozhassa Marsigli gróf fóliáit és rovásírásos leleteit. Kitartó kutatásai után elkészült a Marsigli tábornok térképei – Le mappe del generale Marsigli című kétnyelvű, gigászi méretű könyv. Benne hiteles másolatok Marsigli korabeli térképeiről; előhangként Detrekői Ákos egyetemi tanár ajánlja a munkát, méltatva a kötet írója és a kötet tárgya, Marsigli érdemeit. A könyvnek köszönhetően az olvasó megtudhatja, hogy a tudós bolognai gróf, hazánk kiváló ismerője és XVII. századi megismertetője száz térkép, 146 kötet megírása mellett számos utat, hidat épített. A teljes életművet a Bolognai Egyetem Könyvtára, Kisari Balla kötetének egyik támogatója őrzi.
Ezenkívül mind a kutató munkát, mind a könyvet a Központi Statisztikai Hivatal Könyvtár és Levéltár, a Pro Renovanda Hungariae Alapítvány, az Országos Széchényi Könyvtár, a kulturális minisztérium, az NKA Budapest Levéltári Alapítvány támogatta.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?