A forradalom költőjének öröksége

2006. 11. 08. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Éppen ötven esztendővel ezelőtt végzett egy szovjet tankból leadott sortűz Gérecz Attila költővel, akit akkor a Klauzál tér 9. szám alatti ház közelében temettek el. A ház falánál lévő emléktáblát a költő egykori menyasszonya, Hiesz Győzőné Drechsel Mária és férje, valamint Zsótér András, Gérecz Attila bajtársa és az Így, bocskorosan című Gérecz Attila-kötetet kiadó Kráter Műhely Egyesület nevében Turcsány Péter elnök koszorúzta meg. A Gérecz Attila munkásságát méltató Hende Csaba fideszes országgyűlési képviselő ünnepi beszédében a költőt 1956 Petőfijének nevezte. – Bűnösök vagyunk, mert hagytuk, hogy hitvány hazaárulók örökösei megpróbálják kisebbíteni, agyonhallgatni ötvenhatot és az ötvenhatosokat. Bűnösök vagyunk, mert nem iktattuk ki a politikai életből 1990-ben azokat, akik az életből iktatták ki Gérecz Attilát és a többi mártírt. Bűnösök vagyunk, mert megengedtük a gyilkosoknak és örököseiknek, hogy privatizáció fedőnév alatt megint ellopják ugyanazt a nemzeti vagyont, amelyet „nagyapóék” egyszer már államosítás címén elloptak és saját használatukba vettek. És eljutottunk odáig, hogy most már állatokként, lóhátról, kardlappal agyba-főbe verjenek minket. Megérdemeljük, mert elhittük, hogy lehet a bolsevik kutyából demokratikus szalonna. Gérecz Attila és ti, mártírok bocsássatok meg nekünk, mert eltékozoltuk örökségeteket – mondotta el többek között a képviselő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.