Eddig is köztudott volt Alexander Brodyról, a világpolgárról, a jeles üzletemberről, a prominens irodalmi szerkesztőről, hogy két kiváló íróelőd szellemi holdudvarában nőtt föl. Nagyapja a magyar naturalista próza remekírója, drámaköltője, Bródy Sándor. Nagybátyja pedig Bródy Sándor házasságon kívül született fia, elbűvölően tehetséges, elegáns író, a század egyik legjobb novellistája, Hunyadi Sándor. Hunyadi Sándor Bródy Sándor és a Kolozsváron élő, akkor legendásnak számító, időközben félig-meddig elfeledett színésznő-írónő, Hunyady Margit másfél évig tartó „fenséges és fájdalmas” szerelmének gyümölcse volt.
Alexander Brody bevallja, hogy nagybátyja, Hunyadi Sándor nemcsak a kedvenc nagybátyja, hanem a kedvenc írója is volt, így bár Hunyady Margit nem vérrokona, kötelességének érezte, hogy emléket állítson példaképe édesanyjának. Hunyady Margit zseniális írónő és színésznő, csodálatos anya volt, kitűnő novellákat, színdarabokat, verseket írt, Daudet-ből fordított. Emberként szöges ellentéte barátnőjének, Jászai Marinak, az erős lelkű intrikusnak, aki nő létére Lear király szerepére vágyott.
Arra a kérdésemre, hogyan került a könyvben szereplő irodalom- és színháztörténeti csemegék birtokába, Alexander Brody elmondta, hogy az édesanyja hagyatékként elküldött neki egy régi ládát, amely kimeríthetetlen kincsesbányának bizonyult. Előkerült belőle a nagyapa, Bródy Sándor talán legértékesebb remekműve, a Rembrandt eredeti kézirata, valamint Alexander Brody korábbi könyve, a Honvágy című kötet alapanyaga is, amely Hunyadi Sándor Amerikából írt leveleit tartalmazza. Az író kiment az Újvilágba, ahonnan 1941-ben viszszatért, mert honvágya volt. S a bűvös ládában találta meg a szerkesztő Hunyady Margit leveleit, emlékiratait, novelláit, színműveit, a róla szóló kritikákat, Bródy Sándortól, Hunyadi Sándortól és másoktól származó írásokat is. Nyomban ráébredt, hogy e kincsestárban nemcsak irodalom- és színház-, hanem társadalomtörténeti dokumentumok is rejlenek. Példának okáért férfiasan hódoló levelek Teleki Sándortól, a legendás, regényes életű, vad gróftól, minden idők egyik legműveltebb magyar arisztokratájától, aki Bem apó szárnysegédje volt, Garibaldi oldalán harcolt, ugyanakkor százezres szivaradósságot csinált Párizsban. Imádta Hunyady Margitot, udvarolt neki egész életében.
Elbűvölten, ámultan olvashatjuk a könyvben: ezek az emberek, legyenek akár profi írók, mint Hunyadi Sándor, íróként a szó nemes értelmében amatőrök, mint Hunyady Margit, vagy Teleki Sándor, a szó művészei voltak. Érzékletesen írtak, beszéltek magyarul még a hétköznapi közlésre szánt levelekben is. Élő emberek ma is élvezhető, ízig-vérig modern írásai szerepelnek a könyvben. S a hölgyek is humorosan, minden álszemérem nélkül, de ízléssel írnak az élet különféle fennkölt és hétköznapi dolgairól. Alexander Brody végül elmondta, hogy két évig élvezettel dolgozott mostohanagyanyja dokumentumregénnyé öszszeállt kötetén, és őszintén reméli, hogy az olvasóknak is tiszta örömöt okoz vele.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak